توسعه بکارگیریICT در شهر، تنها راهکار برون رفت از معضلات شهری است

|
0 دیدگاه

تنها راهکار برون رفت از معضلات شهر تهران، توسعه بهره گیری از کاربردهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در این کلان شهر است. باقر بحری نائب رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با بیان اینکه روش های سنتی دیگر پاسخگوی مشکلات شهری نیست، گفت: درتمام کلان شهرهای جهان، راهکارهای قدیمی دیگر پاسخگوی معضلات شهری نیست؛ به همین دلیل درمقوله مدیریت شهری حضور کارشناسان مطلع برای ارائه راه حل های مدرن و مبتنی بر فناوری ضروری است.
بحری با تاکید براینکه بسیاری از معضلات شهری از طریق  فناوری اطلاعات و ارتباطات قابل حل هستند، ادامه داد: در شهرهای هوشمند تمام مسائل از کانال ICT می گذرند؛  قطعا حضور مدیران آگاه از تکنولوژی های روز و کاربردهای شهری آن، می تواند در نهادی تصمیم گیرو نظارتی همچون شورای شهر برای برون رفت از این مشکلات موثر واقع شود و به توسعه شهر هوشمند کمک کند.
به گفته نائب رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، در شرایطی می توانیم به تحول هوشمند در شهرمان و حل معضلاتی همچون ترافیک امیدوار باشیم که مدیران متخصص و مجرب فناوری اطلاعات و شهر هوشمند در ترکیب اعضای شورای شهر قرار داشته باشند.
نائب رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران درباره فواید حضور نماینده سازمان به عنوان نماینده صنف فاوا در شورای شهر تاکید کرد:  با حضور نماینده صنف در نهادی تصمیم گیر همچون شورای شهر و با طرح کاربری فاوا، قطعا شرکت های فعال در این حوزه به منظور حل مشکلات شهری مشارکت خواهند کردند. این مشارکت و حضور موثر می تواند تاثیر بسزایی در تصمیم گیری های کلان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشورمان داشته باشد.
امسال برای نخستین بار سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران به دلیل ضرورت حضور نماینده ای از صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات درشورای شهر تهران و به منظور پیگیری مسائل و مشکلات  بخش خصوصی ، از حضور این نماینده در شورای شهر تهران حمایت کرده و از تمامی اعضای محترم  نیز دعوت می کند تا ضمن پیوستن به کمپین حمایت از نماینده فناوری اطلاعات و ارتباطات در شورای شهر تهران (ICT1396@)  مسائل، انتظارات ، مشکلات و پیشنهادات خود در ارتباط با حوزه فاوا و شورای شهر تهران را به آدرس info@tehrannsr.org اعلام کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.