صادرات ایران به ترکیه ۵۰ درصد افزایش یافت

|
0 دیدگاه

واردات ترکیه از ایران در دو ماهه نخست سال جاری میلادی با رشد ۵۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱.۱۵ میلیارد دلار رسید.

آمارهای منتشر شده توسط اداره آمار ترکیه نشان می دهد مبادلات تجاری ایران با این کشور در ۲ ماهه نخست سال جاری میلادی رشد ۲۹ درصدی داشته است.

مبادلات تجاری ایران و ترکیه در ۲ ماهه نخست سال جاری میلادی ۱٫۷۱۲ میلیارد دلار اعلام شده است. این رقم در دو ماهه نخست سال قبل ۱٫۳۲۳ میلیارد دلار بوده است.

بر اساس این گزارش صادرات ترکیه به ایران در ماه های ژانویه و فوریه ۲۰۱۷ با رشد ۰٫۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۵۶۲ میلیون دلار رسیده است. ترکیه در ماه های ژانویه و فوریه سال قبل ۵۶۰ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

واردات ترکیه از ایران در ۲ ماهه نخست امسال رشد قابل توجه ۵۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است. ترکیه در ماه های ژانویه و فوریه سال قبل ۷۶۳ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود که این رقم در مدت مشابه امسال به ۱٫۱۵ میلیارد دلار افزایش یافته است.

ایران نهمین مقصد صادراتی و هفتمین منبع واردات ترکیه در دو ماهه نخست ۲۰۱۷ شناخته شده است.

مبادلات تجاری ایران و ترکیه در سال ۲۰۱۶ با کاهش یک درصدی نسبت به سال ۲۰۱۵ به ۹٫۶۶۷ میلیارد دلار رسیده بود. ترکیه در سال ۲۰۱۶ بالغ بر ۴٫۶۹۹ میلیارد دلار کالا از ایران وارد و ۴٫۹۶۸ میلیارد دلار کالا به ایران صادر کرده بود. واردات ترکیه از ایران در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۶٫۰۹۶ میلیارد دلار و واردات از ایران ۳٫۶۶۳ میلیارد دلار گزارش شده بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.