علت ارسال آزمایش پزشکی مردم به خارج از کشور

|
0 دیدگاه

عضو هیئت مدیره انجمن علوم آزمایشگاهی ایران گفت: تقریباً هزینه آزمایشات پزشکی در ایران از همه کشورها کمتر است، بطوریکه ساده ترین آزمایشات در کشور افغانستان سه برابر گرانتر از ایران است.

یکی از مشکلات بیماران در کشور، انجام ندادن برخی آزمایشات در سطح کشور است، در حالیکه دانش ازمایشگاهی ایران چیزی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا کم ندارد، ولی به گفته‌ هاشمی مدنی ــ عضو هیئت مدیره انجمن علوم آزمایشگاهی ایران یک مشکل بزرگ وجود دارد که برخی آزمایشات در کشور امکانپذیر نیست.

عضو هیئت مدیره انجمن علوم آزمایشگاهی ایران در توضیحات بیشتر در این زمینه عنوان کرد: در دنیا ۱۸۰۰ خدمت آزمایشگاهی تحت پوشش تعرفه بیمه‌ها است، ولی در ایران – این تعداد ۶۰۰ خدمت آزمایشگاهی است که تعرفه دارد و نداشتن تعرفه و پوشش بیمه ای باعث می‌شود هزینه این نوع آزمایشات بالا رود و آزمایشگاه‌ها نیز به دلیل کم مراجعه کردن چنین آزمایشاتی و از طرفی نیز نداشتن حمایت‌های بیمه ای نتوانند چنین تست‌های آزمایشگاهی را انجام دهند، بنابراین بیمار مجبور است تست آزمایشگاهی خود را به خارج از کشور ارسال کند که هزینه ای چند برابر برای مردم و کشور در بر خواهد داشت.

هاشمی مدنی درباره هزینه‌های آزمایشگاهی در ایران با کشورهای دیگر نیز به مصداق بارزی اشاره کرد و گفت: هزینه‌های آزمایشگاهی باید تحت پوشش مناسب بیمه‌ها قرار گیرد و از آن طرف نیز تعرفه‌های آزمایشگاهی براساس تورم و قیمت کیت‌های مناسب در نظر گرفته شود تا آزمایشگاه‌ها ورشکسته و تعطیل نشوند، همانطور که در سال ۹۴ بالغ بر ۷۰ آزمایشگاه در شهر تهران تعطیل شد.

عضو هیئت مدیره انجمن علوم آزمایشگاهی ایران خاطرنشان کرد: تقریباً هزینه آزمایشات پزشکی در ایران از همه کشورها کمتر است، بطوریکه ساده‌ترین آزمایشات در کشور افغانستان سه برابر گرانتر از ایران صورت می‌پذیرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.