ماشین آلات صنعتی و کشاورزی چشم انتظار نوسانات دلار

|
0 دیدگاه

رئیس اتحادیه فروشندگان ماشین آلات کشاورزی، صنعتی، ساختمانی و لوازم یدکی کشاورزی تهران از احتمال افزایش قیمت ماشین آلات کشاورزی و صنعتی با توجه به تغییرات نرخ دلار در ماه های آینده خبر داد.

علی توسطی در ارتباط با نقش مهم ماشین آلات مدرن کشاورزی در رسیدن به خودکفایی گندم در سال ۹۵، اظهار کرد: ماشین‌آلات مدرن کشاورزی نقش بسیار مهمی در تحقق اهداف وزارت جهاد کشاورزی در رسیدن به کشاورزی مدرن و خودکفایی گندم در سال ۹۵ بازی کرده و تولیدکنندگان این ماشین ‌آلات عملکرد خوبی در این سال از خود نشان داده‌اند.
رئیس اتحادیه فروشندگان ماشین آلات کشاورزی، صنعتی، ساختمانی و لوازم یدکی کشاورزی تهران، افزود: تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی بر خلاف عملکرد بخش صنعتی در سال گذشته عملکرد خوبی داشته  و از سوی دیگر با توجه به سیاست‌های انقباضی دولت و کاهش نرخ تورم باعث شد رکود تورمی در حوزه صنعت از توسعه این بخش جلوگیری شود.
وی گفت: با توجه به شعار سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی،اشتغال و تولید، لازم است بحث اقتصاد مقاومتی نه‌ تنها به‌ عنوان یک شعار بلکه به عنوان یک هدف توسط مسئولان در دستور کار قرار گیرد.
توسطی با بیان این که در سال جاری هیچ گونه افزایش قیمت در بخش ماشین آلات کشاورزی و صنعتی نداشته ایم، خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی و صنعتی با توجه به افزایش نرخ بیمه کارگران و دستمزد آن‌ها هیچ‌گونه افزایش قیمتی را اعمال نکرده و همچنان با مشکلات زیادی از جمله عدم وجود زیرساخت مناسب برای دسترسی به بازارهای بین المللی و منطقه‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند.
رئیس اتحادیه فروشندگان ماشین آلات کشاورزی، صنعتی، ساختمانی و لوازم یدکی کشاورزی تهران، ادامه داد: در حال حاضر حدود یک سوم از نیاز داخلی توسط تولیدکنندگان داخلی کشور تامین می‌شود و با توجه به پهناور بودن کشور و نیاز به وجود ماشین آلات مدرن برای بخش کشاورزی حدود دو سوم از نیاز کشور را واردات به خود اختصاص داده است.
وی در ارتباط با پیش بینی قیمت ماشین آلات کشاورزی در ماه‌های آینده، تصریح کرد: افزایش قیمت ماشین آلات کشاورزی و صنعتی بسته به انتخابات پیش رو و قیمت دلار در ماه های آینده داشته و در صورت مشاهده تغییری در این نرخ تضمینی برای ثابت ماندن قیمت این ماشین آلات وجود ندارد.
0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.