مناطق آزاد، دروازه قاچاق کالا

|
0 دیدگاه

عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: با وجود اعطای یارانه دولتی برای زیرساخت‌ها و همچنین هزینه‌های عمومی مناطق آزاد، به جای رشد صادرات و رونق تولید، این مناطق به دروازه هایی برای قاچاق کالا و واردات تبدیل شده اند.

ناصر ریاحی عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به مزایای مناطق آزاد عنوان کرد: جذب سرمایه گذاری‌های خارجی، رقابت با دیگر کشور‌ها و نیز معافیت مالیاتی از جمله مهم‌ترین مزایای این مناطق به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: جذب سرمایه گذاری خارجی در مرز‌ها برای هدایت اشخاصی که تمایل به امر قاچاق دارند، می‌تواند تغییر یابد و زمینه را برای روی آوردن آنها به فعالیت‌های قانونی فراهم کند، چرا که هم اکنون کشور از معضل قاچاق رنج برده و زمان آن رسیده تا به منظور مقابله این آسیب، راهکارهای اساسی اندیشیده شود.
ریاحی فربه بودن دولت را یکی از موانع مهم این مناطق برشمرد و افزود: از آنجایی که هم اکنون شاهد مدیریت کارآمد دولتی‌ها نیستیم لذا نیاز به حضور بخش خصوصی در این مناطق احساس می‌شود.
این عضو اتاق بازرگانی تهران در پایان بیان کرد: با وجود اعطای یارانه دولتی برای زیرساخت‌ها و همچنین هزینه‌های عمومی مناطق آزاد، به جای رشد صادرات و رونق تولید، این مناطق به دروازه هایی برای قاچاق کالا و واردات تبدیل شده اند.
0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.