هشدار صندوق بین المللی پول درمورد حجم تردیدها در مورد سیاست های ترامپ

|
0 دیدگاه

روزنامه فایننشال اکسپرس هند به نقل از یک مقام ارشد صندوق بین المللی پول، اعلام کرد، با توجه به نبود اطمینان در مورد برخی سیاست های خاص آمریکا همزمان با تغییرات سیاسی گسترده ای که با آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ در حال شکل گیری است، این صندوق از نزدیک تحولات در این کشور را دنبال می کند.

تائو زانگ معاون مدیرعامل صندوق بین المللی پول در مصاحبه اختصاصی با این روزنامه هندی افزود: آخرین گزارش چشم انداز اقتصادی جهان از این بانک نشان می دهد سیاست های پولی انبساطی در این کشور، نرخ رشد اقتصادی آن در سال ۲۰۱۸ را از ۲٫۳ به ۲٫۵ درصد افزایش می دهد.
مدیرعامل صندوق بین المللی پول افزود: همزمان نبود اطمینان و تردید بسیار زیادی در مورد برخی سیاست های خاص دولت ترامپ وجود دارد و ما باید جزئیات پیشنهادهای مختلف برای فهم بهتر پیامد این سیاست ها را بررسی کنیم.
زانگ ادامه داد: اگر چه رشد اقتصادی آمریکا در حال افزایش است، اقتصاد جهانی همچنان با چالش های زیادی دست به گریبان است که رشد آن را در مخاطره قرار می دهد.
وی این خطرات را سمت گیری به طرف داخل، کاهش قابل ملاحظه مقررات مالی و بدتر شدن بیش از انتظار وضعیت مالی این کشور عنوان کرد و افزود: باید ببینیم آیا دولتمردان آمریکا می توانند از این خطرات عبور کنند؟

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.