یونانی ها کشتی های کروز خارجی را به ایران هدایت می کنند

|
0 دیدگاه

مدیر کل برنامه ریزی و حمایت از توسعه گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از مذاکره با شرکت یونانی درباره ورود کشتی های کروز به سواحل ایران در سال جاری خبر داد.

عبدالرضا مهاجری نژاد در گفتگو با جامعه دریایی ایران  گفت: توسعه گردشگری دریایی همچنان به عنوان یکی ازاهداف اصلی سازمان در سال جدید نیز مطرح است.
مدیر کل برنامه ریزی و حمایت از توسعه گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تلاش برای ورود کشتی های کروز در آبهای جنوبی کشور در سال جدید از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دست اقدام است.
وی افزود:  جلسه ای با مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی تشکیل شد و نماینده سازمان بنادر و دریانوردی آمادگی کامل خود را برای همکاری در این زمینه اعلام کرد وقرار شد تمام امکانات لازم برای راه اندازی تورهای کشتی های کروز خارجی به آبهای کشور از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در اختیار این شناورها قرار داده شود.
مهاجری نژاد یادآور شد: در این جلسه نماینده شرکت کشتیرانی والفجر نیز حضور داشت که مقرر شد درباره راه اندازی کشتی های کروز در آبهای خلیج فارس نهایت همکاری را بکند.
مدیر کل برنامه ریزی و حمایت از توسعه گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابراز امیدواری کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته و همکاری های فرابخشی در بازه زمانی تعیین شده برای اجرایی شدن این طرح اقدامات لازم به سرانجام رسد.
وی همچنین در باره بازاریابی و تبلیغات برای جذب کشتی های کروز خارجی به سواحل ایران و بازدید از جاذبه های گردشگری کشور، بیان کرد: با حضور در نمایشگاه های بین المللی گردشگری در نقاط مختلف جهان موفق به بازار جدید در این پروژه گردشگری دریایی شدیم.
مدیر کل برنامه ریزی و حمایت از توسعه گردشگری سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری، تصریح کرد: در این راستا در نمایشگاه بین المللی فیتور اسپانیا که اواخر سال گذشته برگزار شده بود، مذاکراتی موفقیت آمیزی با شرکت یونانی برای ورود کشتی های کروز به سواحل جنوبی کشور انجام شد.
مهاجری نژاد یادآور شد: بر اساس این مذاکرات قرار است در سال جاری چندین کشتی کروز از مقاصد کشورهای اروپایی با هماهنگی شرکت یونانی مذکوروارد ایران شود.
به گفته این مقام مسئول در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بدون شک با پهلوگیری کشتی های کروز خارجی در سواحل کشور و ورود گردشگران خارجی، تحولی عظیم در صنعت گردشگری کشور ایجاد خواهد شد.
وی بیان داشت: سواحل جنوبی کشور به ویژه در جزایر قشم و کیش جاذبه های بسیار منحصر به فردی وجود دارد که گردشگران خارجی می توانند از آنها بازدید کنند.
مدیر کل برنامه ریزی و حمایت از توسعه گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تاکید کرد: همچنین با انجام برنامه ریزیهای دقیق می توان شرایطی را فراهم کرد تا در یک یا دو روزی که کشتی در سواحل ایران پهلو می گیرد، گردشگران خارجی به شهرهای اصفهان، شیراز و یا سایر استان های کشور که مورد علاقه آنها باشد سفر کنند وامید است با ورود این کشتی های کروز به سواحل جنوبی کشور، به زودی توریسم دریایی در آبهای خلیج فارس هر چه بیشتر رونق یابد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.