۲۹۰۰ نفر اوراق تسهیلات مسکن از فرابورس خریدند

|
0 دیدگاه

تعداد ۲ هزار و ۹۰۰ نفر در معاملات هفته گذشته در فرابورس بیش از ۱۴۲ هزار برگه اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن خریدند.

مدیریت امور ارتباط با مشتریان و خدمات الکترونیک شرکت سپرده گذاری مرکزی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد در هفته گذشته بیش از ۱۴۸۶ میلیارد و ۲۸۱ میلیون ریال انواع سود به ۷۳۸ سرمایه گذار پرداخت شده و تعداد ۷۱ مورد اصلاح مشخصات و تعداد ۱۳ وکالت نامه نیز مومرد تایید قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، تعداد ۲ هزار و ۹۰۰ نفر نیز در معاملات هفته گذشته فرابورس ایران با استفاده از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند که حجم این معاملات بیش از ۱۴۲ هزار برگه اوراق بود.

گفتنی است؛ معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال ۸۹ در شرکت فرابورس ایران آغاز شده است که هم اکنون بیش از ۲۰ نماد حق تقدم تسهیلات مسکن در این شرکت معامله می شود.

براساس بخشنامه بانک مسکن، نرخ سود تسهیلات خرید خانه، فروش اقساطی و جعاله تعمیر مسکن از ۱۸٫۵به ۱۷٫۵ درصد کاهش یافته و مدت زمان باز پرداخت تعیین شده است.

همچنین سقف فردی تسهیلات خرید از محل گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در تهران ۶۰۰ میلیون ریال، در مراکز استانها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر۵۰۰ میلیون ریال و سایر مناطقه شهری ۴۰۰ میلیون ریال است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.