ICT در شورای شهر مغفول مانده است

|
0 دیدگاه

اصغر رضانژاد با بیان اینکه با تحلیل صورت گرفته مشخص خواهد شد چرا وضعیت شورای شهر این گونه است، افزود: شورای شهر تا پایان سال ۹۵، هزار و ۹۴ مصوبه داشته که آنها را طبقه بندی موضوعی کرده ایم.

دبیر نصر تهران گفت:  نیمی از مصوبات شورای شهر یعنی ۵۵۴ مصوبه مربوط به مسایل پلاک ثبتی است و به حل و فصل مشکلات ملک پرداخته است.
رضانژاد اضافه کرد: رتبه دوم مصوبات مربوط به معرفی اعضای شورای شهر است. در واقع ۱۰۷ مصوبه شورای شهر به این مساله اختصاص دارد. همچنین ۸۲ مصوبه در رابطه با نرخ خدمات شهری بوده است.
وی ادامه داد: ۷۵ مصوبه شورای شهر در خصوص نام گذاری معابر، ۷۰ مصوبه پاسخ به فرمانداری و نهادهای حاکمیتی، ۳۵ مصوبه بودجه شهرداری و ۱۹ مصوبه در رابطه با شرکت های وابسته به شهرداری و مصوبات داخلی است.
وی با ابراز تاسف گفت: شورای شهر این همه مصوبه دارد، دریغ از یک مصوبه در خصوص توسعه عمرانی، فرهنگی، اجتماعی، فناوری اطلاعات و غیره.
موضوعات مغفول مانده IT در شورای شهر
رضانژاد درباره اهمیت و جایگاه فناوری اطلاعات در شورای شهر گفت: در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات موضوع حساس تر است، در صورتی که مسوولان شورای شهر به وظایف سنتی خود به درستی رسیدگی نکرده اند.
وی افزود: یکی از موضوعات مهم زباله های الکترونیکی است که در آینده تبدیل به سونامی خواهد شد. در شهرداری بازیافت و تفکیک زباله داریم، اما بحث زباله های الکترونیکی مطرح نیست.
وی در رابطه با اهمیت ساماندهی زباله های الکترونیکی گفت: اکنون نسبت گجت به آدم ۱۰ به یک است و همه این را قبول دارند. هر آدمی ۱۰ گجت مانند، ساعت های هوشمند، تبلت، موبایل، اسمارت فن و غیره در اختیار دارد. حال در شهر ۱۲ میلیون نفری ۱۲۰ میلیون گجت خراب و دور ریخته می شود که رسیدگی به این موضوع در شورای شهر مغفول مانده است.
رضانژاد اضافه کرد: موضوع دیگر، شهر هوشمند است که زیرساخت های آن باید فراهم شود. هنوز در زمینه FTTx کارهای بسیاری است که باید انجام شود.
وی با بیان اینکه فناوری اطلاعات دیگر کالای لوکس نیست و یک الزام است، گفت: با توجه به اینکه فناوری اطلاعات بالاترین الویت بعد از هوا و فضاست و مردم لذت استفاده از آن را در موضوعات شهری چشیده اند، باید در شورای شهر نگاه فناوری اطلاعات حاکم باشد.
دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران ساماندهی دکل ها، فیبر نوری و امکان استفاده از اماکن مسکونی را از دیگر موضوعات مهم حوزه فناوری اطلاعات نام برد که در شورای شهر مغفول مانده و به آن رسیدگی نمی شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.