حملات انجام شده به سایت‌های دولتی در دست پیگیری است

|
0 دیدگاه

سید محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: روزانه هزاران حمله سایبری به ایران می‌شود و ما قادر هستیم تمامی آنها را پیگیری کنیم.

 سید محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با حمله به برخی از سایت‌های دولتی و خصوصی در چند روز گذشته گفت: در دنیای امروز با توجه به گسترش فضای مجازی این نوع از حملات انجام می‌شود و امروزه ما در روز هزاران بار از خارج کشور مورد حمله قرار می‌گیریم و جلوی آن‌ها را می‌گیریم اما برخی از آنها از نوع ویروس هستند که به صورت پنهان وارد سیستم می‌شود که در حملات اخیر شاهد آن بودیم اما همکاران ما بعد از دو ساعت آنها را شناسایی و با آن مقابله کردند.

واعظی در خصوص شناسایی دقیق منبع حملات، گفت: این موضوع هنوز در دست بررسی است اما یکی از این حملات دارای آی پی داخلی و دو حمله دیگر دارای آی پی خارجی بوده است که تمامی آنها قابل شناسایی و پیگیری به صورت دقیق است.

محمود واعظی در رابطه با وضعیت پروژه پیوست فرهنگی گفت: پیوست فرهنگی در قالب یک پروژه تنظیم و برای شورای عالی فضای مجازی ارسال شده است و در نوبت انجام بررسی قرار دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.