روادید عتبات لغو می شود؟

|
0 دیدگاه

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: برای لغو روادید بین زائران ایرانی و عراقی مکاتباتی بین دو کشور صورت گرفته است، اما هنوز به نتیجه نرسیده ایم و تلاش می کنیم تا دو کشور در خصوص لغو روادید به توافق برسند.

حمید محمدی گفت:‌ لغو روادید یک حرکت دو سویه برای دو کشور ایران و عراق است و در نهایت موجب گسترش سفر زائران خواهد شد.

وی از به انجام رسیدن مکاتبات برای لغو روادید عتبات با طرف های عراقی خبر داد و گفت: جمهوری اسلامی ایران به جد به دنبال حذف روادید برای اعزام زائران برای سفر به عتبات عالیات است.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه «شور اشتیاق زیارت عتبات همه ساله رو به افزایش است»، گفت: در حالی که در سال ۹۱ در حدود ۲۰۰ هزار نفر برای حضور در آیین اربعین عازم عتبات شدند، این رقم پس از گذشت چهار سال در سال ۹۵ به حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر رسید.

وی افزود: برنامه ریزی امسال ما برای اعزام حدود یک میلیون نفر زائر به عتبات عالیات است. وزارت گردشگری سوریه نیز برای از سر گیری اعزام زائران ایرانی به آن کشور مکاتباتی داشته است و تقاضا دارد با توجه به آماده سازی فضای موجود این مهم هرچه سریعتر به انجام رسد.

محمدی با اشاره به اینکه هم اکنون زائران کشورهای عراق، لبنان و بسیاری از کشورهای حوزه خلیج فارس برای زیارت عازم سوریه می شوند، گفت:‌ شرایط کلی برای اعزام زائران ایرانی به سوریه را بررسی کرده ایم و به این نتیجه رسیده ایم که فضای موجود حکایت از آمادگی برای اعزام دارد.
وی با تاکید بر اینکه به دنبال راه اندازی اعزام زائران ایرانی و طی مراحل قانونی هستیم، تصریح کرد: شرایط اعزام آماده است، اما به لحاظ ظرافت های موجود باید بررسی های دقیق تری به خصوص در زمینه مسایل امنیتی برای زائران انجام گیرد که اگر به نتیجه نهایی رسیدیم احتمال اعزام در شش ماهه دوم امسال نیز وجود دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.