پروژه اعزام انسان به فضا لغو شد

|
0 دیدگاه

محمد همایون صدر، معاون سازمان فضایی گفت: اعزام انسان به فضا ۱۵ تا ۲۰ میلیارد دلار طی ۱۵ سال هزینه دارد که چنین بودجه ای هیچ زمانی به چنین پروژه‌ای تخصیص داده نشد و اعزام انسان به فضا لغو شده است.

محمد همایون صدر، معاون سازمان فضایی گفت: اعزام انسان به فضا ۱۵ تا ۲۰ میلیارد دلار طی ۱۵ سال هزینه دارد که چنین بودجه ای هیچ زمانی به چنین پروژه‌ای تخصیص داده نشد. همچنان که در ۴ سال قبل از دولت یازدهم نیز از ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه مصوب فضایی تنها ۸۰ میلیارد تومان تخصیص داده شد.

محمد همایون صدر ادامه داد: سابقه پروژه اعزام به فضا به زمان تدوین برنامه بلند مدت هواپیمایی و فضایی برمی گردد که در آن زمان برای تدوین برنامه نیاز به شاخص های کمی برای اندازه گیری تحقق برنامه بود که بر آن اساس در حوزه هوایی ساخت سه فروند هواپیمای مسافربری بالای ۱۰۰ نفر و در حوزه فضایی قراردادن انسان در مدار در نظر گرفته شد.

همایون صدر با بیان اینکه این پروژه متوقف نشده اما اهداف آن تغییر کرده است، گفت: تغییر اهداف به صورت ارسال محموله به مدار و بازگرداندن آن بود که پژوهشگاه هوا فضا در صورت تخصیص منابع مالی در این پروژه پیشرفت خواهد کرد. در واقع در بخش هواپیمایی نیز اهداف بدون توقف با تغییر دستاورد تکنولوژی همراه شد و برای مثال ساخت ۳ فروند هواپیمای ۱۰۰ نفره مسافربری به توانمندسازی تکنولوژی تغییر کرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.