کمبود خرما صحت ندارد

|
0 دیدگاه

مدیر کل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: با وجود ذخیره سازی مناسب ، در ماه مبارک رمضان خرمای مورد نیاز کشور تامین است و کمبودی در این زمینه نخواهیم داشت.

«عیلرضا رستمی »با رد اظهارات علی موسوی مبنی بر افزایش ۱۵ الی ۲۰ هزارتومانی قیمت محصول خرما ، گفت : با پیگیری از مقامات مسئول انجمن ملی خرمای ایران مشخص شد در حال حاضر موسوی هیچ سمتی در انجمن ندارد و بعنوان دلال چنین اظهاراتی را جهت ایجاد جو روانی افزایش قیمت عنوان کرده است.

رستمی همچنین ادامه داد : انجمن خرما نیز  دراین رابطه  با توجه به سوابق گذشته فرد مذکور ، پیگیری حقوقی لازم را انجام داده و در حال رسیدگی می باشد.

قیمت این محصول در بخش عمده و خرده فروشی بین۶ هزارالی۷ هزارو ۵۰۰تومان و خرده فروشی نیز با لحاظ هزینه های جانبی کمتراز۹ هزارتومان می باشد.

۴۰ هزار تن از خرمای ذخیره سازی شده در سردخانه های استان کرمان موجود است، با وجود ذخیره سازی مناسب ، در ماه مبارک رمضان خرمای مورد نیاز کشور تامین است و کمبودی در این زمینه نخواهیم داشت.

با اقدام های صورت گرفته در حال حاضر سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و انجمن درحال انعقاد قرداد با سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری جهت عرضه خرما در غرف میادین میوه و تره بارمی باشند.

در حال حاضر« محسن رشید فرخی» عهده دار ریاست انجمن خرما و نیز« محمدحسین اکبری»  دبیر انجمن می باشند.

از عموم شهروندان می خواهیم در صورت مشاهده هرگونه گرانفروشی در این زمینه ، مراتب را از طریق تلفن ۱۲۴ سامانه دریافت و رسیدگی به شکایات این سازمان در سراسر کشور اطلاع دهند و به قطع در اسرع وقت به این شکایت‌ها رسیدگی خواهد شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.