استفاده از خودروهای برقی در جهان به یک رکورد تبدیل شد

|
0 دیدگاه

سازمان بین المللی انرژی اعلام کرد، در سال گذشته میلادی تعداد خودروهای برقی جهان در جاده ها به ۲ میلیون دستگاه افزایش پیدا کرد که رکوردی جدید محسوب می شود.

به نقل از رویترز، سازمان بین المللی انرژی در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد، در سال گذشته میلادی تعداد خودروهای برقی در سرتاسر جاده های جهان به ۲ میلیون دستگاه افزایش پیدا کرد که رکوردی جدید در این عرصه محسوب می شود.

این در حالی است که همچنان فاصله زیادی برای رسیدن به سطح مورد نیاز برای کمک به کاهش افزایش جهانی دمای کره زمین با بکارگیری این خودروها وجود دارد.

همچنین در این گزارش آمده که در سال ۲۰۱۵ میلادی تعداد خودروهای برقی از قبیل باتری-برقی و برقی-بنزینی، یک میلیون دستگاه بوده است.

اگرچه میزان استفاه از خودروهای برقی در سال ۲۰۱۶ میلادی به دو برابر افزایش پیدا کرده؛ اما این رقم فقط ۲ دهم درصد از مجمموع کل خودروهای جهان را به خود اختصاص می دهد.

البته در گزارش سازمان بین المللی انرژی به این نکته اشاره که در صورت محدود کردن افزایش دمای کره زمین تا پایان این قرن به کمتر از ۲ درجه سیلیسیوس باید تا سال ۲۰۴۰ میلادی تعداد خودروهای برقی به ۶۰۰ میلیون دستگاه افزایش پیدا کند.

بهبود تولید انبوه، توسعه و تحقیق در بخش خودروهای برقی موجب کاهش هزینه های باتری و تداوم این روند موجب می شود تا فاصله رقابتی شدن هزینه در میان خودروهای برقی و بنزینی کمتر شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.