تحکیم روابط تهران- سئول در سایه بهبود روابط بانکی

|
0 دیدگاه

رئیس مجلس شورای اسلامی تسهیل در روابط بانکی، صدور روادید و برقراری پرواز مستقیم بین سئول و تهران را گام مهمی در تحکیم روابط موجود خواند.

علی لاریجانی در آغاز مذاکرات رسمی دوجانبه با «چانگ سی کیونگ» همتای کره جنوبی خود از اداره مناسب نشست بین‌المللی روسای مجالس آسیا و اروپا (اوراسیا) تشکر کرد و بر اهمیت ساماندهی همکاری های اقتصادی، بازرگانی، گمرکی و مالی کشورهای حوزه اوراسیا تاکید کرد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خانه ملت، وی در بخشی از سخنان خود ابعاد برنامه ۵ ساله ششم جمهوری اسلامی ایران را تبیین کرد و آمادگی تهران را برای پذیرش سرمایه‌گذاری کره جنوبی و واگذاری پروژه‌هایی در حوزه های انرژی، محیط زیست، خطوط ریلی و … را اعلام کرد.

لاریجانی آمادگی گروه دوستی پارلمانی و کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی را برای تقویت روابط موجود مورد تاکید قرار داد.

رئیس مجلس کره جنوبی روابط دو کشور را رو به پیشرفت خواند و افزود: روابط پارلمانی تقویت کننده و مکمل روابط بخش های دولتی و خصوصی دو کشور  است.

وی آمادگی کشورش را برای همکاری با ایران در حوزه های انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی، انرژی های پاک و خودروسازی مورد تاکید قرار داد و افزود: ما هم عقیده داریم که رفع موانع و تسهیل صدور روادید و برقراری پرواز مستقیم بین دو کشور زیربنای توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی دو کشور است.

رئیس مجلس کره جنوبی در پاسخ به دعوت لاریجانی آمادگی خود را برای سفر به تهران ابراز داشت و گفت: پیشنهاد می‌کنم که هر سال در تهران و سئول به نوبت دیدار داشته باشیم.

در پایان این دیدار ضمن تاکید طرفین بر ضرورت تمرکز بر راه حل سیاسی و مذاکره در بحران‌های منطقه‌ای از جمله در قبال کره شمالی، سوریه، یمن و لیبی خطر فزاینده رشد و سرایت تروریسم به شرق آسیا و از جمله فیلیپین مورد توجه قرار گرفت و بر اهمیت رایزنی‌ها و مقابله جدی با تروریسم تاکید شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.