سرپوش دولت بر کسری ۵۰هزار میلیاردی بودجه ۹۶

|
0 دیدگاه

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در بودجه سال ۹۶ حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد کسری بودجه داشتیم که با اوراق مشارکت بر آن سرپوش گذاشته شد.

 علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پنجشنبه ۱۱ خرداد در نشست مشترک با مدیران رسانه‌ها اظهار داشت: یکی از جلسات خوب برای من، برگزاری جلسه با رسانه‌ها است و احساس می‌کنم بیش از اینها باید مطالب شما شنیده شود و از کارهای رسانه‌های مستقل حمایت شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: لازم است رسانه‌ها رابطه تنظیم‌یافته‌تری با مجلس شورای اسلامی داشته باشند که ما نیز از این موضوع استقبال می‌کنیم و برای فراهم کردن این امکان تلاش می‌کنیم.

وی تصریح کرد: می‌توان با همکاری مرکز پژوهش‌ها و رسانه‌ها مدلی را طراحی کرد و از حضور رسانه‌ها در کمیسیون‌های مجلس استفاده کرد.

وی با ابراز اینکه “از رسانه‌ها می‌خواهم که مردم را نسبت به قوانینی که در مجلس با زبان خشک و حرفه‌ای وضع می‌شود، آشنا کنند”، گفت: مردم باید بدانند چه قوانینی وجود دارد و اگر محدودیتی هست آن را بشناسند.

لاریجانی تصریح کرد: برای مثال قانون رفع موانع تولید در مجلس شورای اسلامی وضع شده ولی سرمایه‌گذار از این قانون مطلع نیست که در این گونه مواقع نقش رسانه‌ها برای ایجاد ارتباط بین مردم و قوانین وضع‌شده بسیار مهم است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور تأکید کرد: بدون عزم ملی مشکلات اقتصادی قابل حل نیست و برای برون‌رفت از شرایط کنونی نیاز به ایجاد فضایی عقلانی و همگرایی بیشتر است.

وی با اشاره به شعار مقام معظم رهبری در زمینه تولید و اشتغال بیان کرد: تنها راه رسیدن به این هدف و تحقق رشد ۸درصدی افزایش حجم سرمایه گذاری است.

لاریجانی با بیان اینکه امام خمینی(ره) در زمان حیات خود به ثروتمندان توصیه می‌کردند که در زمینه‌های تولیدی، سرمایه گذاری کنند، گفت: ایشان از سوی دیگر به مسئولان نیز توصیه می‌کردند تا فضای امن اقتصادی برای سرمایه گذاران ایجاد کنند.

وی با اظهار اینکه “نیاز به اصلاحات اقتصادی داریم”، افزود: در بودجه سال ۹۶ حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد کسری بودجه داشتیم که با اوراق مشارکت بر آن سرپوش گذاشته شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: وقت مسئولان باید به مسائل اصلی کشور اختصاص یابد و رسانه‌ها رفتار مسئولانی را که به حواشی می‌پردازند باید تقبیح کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.