سود ویلاسازی، چندین برابر کشت برنج در اراضی کشاورزی

|
0 دیدگاه

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس گفت: زمانی که کشاورزان به دلایلی همچون صرفه اقتصادی تغییرکاربری می دهند، مشخص است که ما در آینده وابسته به واردات محصولات کشاورزی می شویم.

محمد صادق حسنی جوریابی درباره وضعیت  بازار برنج درکشور، گفت: تغییرکاربری اراضی کشاورزی نتیجه عدم صرفه اقتصادی تولید و بازار مطمئن برای فروش محصولات کشاورز دارد، بنابراین مسئولان آگاه باشند تن دادن به واردات و  حذف اراضی کشاورزی از  چرخه  تولید  بویژه در زمینه تولید برنج (که نقش بسزایی در سفره  اولیه غذایی شهروندان  دارد) ما را  در آینده با مشکلات عدیده ای روبرو میکند.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  سودویلا سازی چندین  برابر تولید برنج  در اراضی کشاورزی است، تصریح کرد:  هرکاری به غیر از برنج کاری به نفع کشاورز  است، تولید برنج هیچ منفعتی به کشاورز نمی رساند.

وی ادامه داد: سودهای زودگذر واردات درآینده، تامین برنج کشور را با مشکلات عدیده ای روبرو می کند؛ زیرا زمانی که تولید برنج در اراضی کشاورزی با کاهش روبرو  شود،مسلم است که ما باید به هر نرخی که  طرف خارجی برای فروش محصولاتش تعیین می کند، تن دهیم.

حسنی جوریابی تصریح کرد:بها دادن به واردات برنج درزمان تحریم های احتمالی ما وارد مشکلات عدیده ای می کند زیرا زمانی که کشاورز برای علتی بنام صرفه اقتصادی تغییرکاربری داده است، مشخص است که ما در آینده وابسته به واردات محصولات کشاورزی می شویم.

عضو کمیسیون کشاورزی،آ ب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه سودهای کلان مانع توقف واردات برنج است،گفت:طبق برخی شنیده ها، برنج خارجی را هزار و ۱۰۰تومان کیلویی وارد و ۲هزار و ۷۰۰تومان بفروش می رسانند و ما در این راستا به دنبال تهیه مستندات هستیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.