قاچاق؛ بلای‌جان ۵۰ هزار کارگر صنعت شوینده

|
0 دیدگاه

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی گفت: در حال حاضر بخش قابل توجهی از کالا های حوزه مزبور از مبادی غیر قانونی راهی بازارهای داخلی می شود.

ابوالفضل مسگرزاده افزود: کالاهای قاچاق در اثر عدم پرداخت حقوق و عوارض گمرکی، تبعیت نکردن از ضوابط قیمت گذاری، تبلیغات ارزان قیمت در شبکه های برون مرزی و مواردی از این دست رقابت ناسالمی را برای تولیدکنندگان داخلی در کشور ایجاد کرده است.

وی همچنین با بیان اینکه محصولات قاچاق فاقد هرگونه کنترل و نظارت هستند، اظهارداشت: قاچاق کالا از عمده‌ترین معضلات اقتصاد ایران است و این معضل تاثیرات نامطلوب خود را علاوه بر بخش تولید در زمینه اشتغال نیز گذاشته است.

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی از تولید سالانه افزون بر ۱٫۵ میلیون تن کالا در این حوزه خبرداد و گفت: این صنعت از جمله صنایع توانمند و کار آمد مملکت است.

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر بازار محصولات آرایشی تخصصی در قبضه تولید کنندگان خارجی است، افزود: این انجمن مخالف عرضه کالای خارجی دارای شناسنامه از مبادری رسمی به مملکت نیست چون از یک طرف موجبات رقابت پذیر ی صنعت را در جامعه فراهم و از طرف دیگر احترام به حق انتخاب مشتری است.

مسگرزاده از وجود ۲۰۰ کارخانه تولید کننده محصولات بهداشتی و آرایشی در مملکت خبرداد و گفت: در حال حاضر ۵۰ هزار نفر در این صنعت مشغول فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه دانش تولید محصولات شوینده در ایران بومی شده است، افزود: کیفیت این محصولات در ردیف محصولات خارجی قرار دارد.

این عضو انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی نیز با بیان اینکه ایران در این صنعت به لحاظ تکنیک و دانش فنی حرف زیادی برای گفتن دارد بر ضرورت حمایت جدی از این صنایع در کشور تاکید کرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.