قفسه فروشگاه‌های قطر با محصولات ترُک پُر شد

|
0 دیدگاه

محصولات شرکت های ترک فروشگاه های قطر را که به دلیل تنش دیپلماتیک از سوی کشورهای عربی همسایه هدف تحریم قرار گرفته، پر کرده است.

محصولات شرکت های ترک فروشگاه های قطر را که به دلیل تنش دیپلماتیک از سوی کشورهای عربی همسایه هدف تحریم قرار گرفته، پر کرده است.

دوشنبه هفته گذشته، عربستان، مصر، امارات و بحرین روابط دیپلماتیک با قطر را قطع کردند و این کشور را به حمایت از تروریزم متهم ساختند. عربستان همچنین مرز زمینی خود با قطر را بسته و از نظر جغرافیایی این کشور کوچک حاشیه خلیج فارس را منزوی ساخته است.

اما در میانه این بحران دیپلماتیک، ترکیه در کنار قطر ایستاده و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفته است: «ما برادران قطری مان را رها نخواهیم کرد.»

آنکارا در طی روزهای اخیر اقدام به ارسال مواد غذایی و آب به قطر کرده است.

فروشگاه های زنجیره ای قطری اعلام کرده اند، محصولات غذایی مایحتاج روزانه نظیر شیر، ماست و مرغ با برچسب «ارسال هوایی از ترکیه» در فروشگاه ها موجود هستند.

یک فروشنده قطری در دوحه گفت: «همه چیز در قطر مرتب است…ما اکنون محصولات ترک خریداری می کنیم… برای اولین بار، پسرم شیر وارداتی از ترکیه را مصرف خواهد کرد.»

این شهروند قطری افزود: «روابط واقعی یعنی این. من امیدوارم کشورهای عربی روابط خود را اینگونه توسعه دهند.»

بر اساس این گزارش، بسیاری از شهروندان قطری از اقدام کشورهای عربی همسایه در قطع روابط و توقف ارسال مواد غذایی به این کشور در طول ماه مبارک رمضان ابراز خشم کرده اند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.