مشکلی بابت تولید برق نداریم / آغاز عملیات ساخت نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی در زاهدان

|
0 دیدگاه

پودینه گفت: نیروگاه یاد شده که عملیات ساخت آن به مدت ۷ سال متوقف مانده بود، با پیگیری های انجام شده از سوی استانداری یک ماه قبل کلنگ زنی شد.

محب علی پودینه مدیر عامل شرکت تولید برق استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به اینکه ما در سطح استان هیچ مشکلی بابت تولید برق نداریم، اظهار داشت: در حال حاضر  نیروگاه های استان با تمام ظرفیت در مدار تولید قرار دارند و اگر کمبودی نیز وجود داشته باشد از شبکه سراسری دریافت می کنیم.

وی با اشاره به اینکه مشکلی در شبکه فشار قوی استان وجود ندارد، افزود: ۴ نیروگاه موجود در استان از جمله، کنارک، ایرانشهر، بمپور و زاهدان همگی در مدار تولید هستند و چنانچه خاموشی هایی نیز وجود داشته باشد مربوط به شبکه توزیع است و کمبودی در بخش تولید برق وجود ندارد. ضمن اینکه حتی اگر تولید نیروگاه های استان صفر هم باشد از شبکه سراسری مثل خط کهنوج، بم و ۴۰۰ کیلوولت بیرجند تغذیه می کنیم.

پودینه با اشاره به اینکه برای بی نیازی از تزریق شبکه سراسری نیاز به احداث نیروگاه جدید در سال های آینده داریم، تصریح کرد: برنامه احداث نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی در زاهدان در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: نیروگاه یاد شده که عملیات ساخت آن به مدت ۷ سال متوقف مانده بود، با پیگیری های انجام شده از سوی استانداری یک ماه قبل کلنگ زنی شد.

این مقاوم مسئول در برق استان سیستان و بلوچستان یادآور شد: فاز اول این نیروگاه در سال ۹۷ و فاز دوم آن سال ۹۸ راه اندازی می شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.