نوبخت: تفکیک وزارتخانه‌ها دولت را بزرگ نمی‌کند

|
0 دیدگاه

سخنگوی دولت تأکید کرد که تفکیک وزارتخانه‌ها باعث افزایش جمعیت و بدنه دولت نمی‌شود.

محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به لایحه تفکیک چند وزارتخانه گفت: تجربه نشان داده که برخی از ادغام‌ها اگر در کشورهای دیگر توجیه داشته باشد اما شاید با توجه به وضعیت ساختار اداری ما ناهماهنگ باشد.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا،وی ادامه داد: در کشوری که بخش قابل توجهی از اقتصاد آن توسط دولت اداره می‌شود بسیار زود است که همان شیوه کشورهای دیگر را اجرا کنیم. چهار سال اخیر نیز نشان داد که ادغام وزارتخانه‌های راه و شهرسازی با عنایت به اینکه مقوله مباحث عمرانی عمدتاً در وزارت راه و ترابری و مسکن در وزارت مسکن انجام می‌شود، غیر قابل کنترل است که یک نفر هر دو امر را مدیریت کند یا بحث صنعت، معدن و تجارت که در کشورهای دیگر بخش صنعت و تجارت عمدتاً توسط بخش خصوصی انجام می‌گیرد، بنابراین دولت تصمیم گرفت که برای چابک‌ها کردن فعالیت‌ها این تفکیک انجام گیرد.

سخنگوی دولت اظهار امیدواری کرد که مجلس پس از تعطیلات حوزه انتخابیه بحث تفکیک وزارتخانه‌ها را بررسی و نهایی کند تا کابینه دولت دوازدهم طبق آن معرفی شود.

نوبخت تأکید کرد: ما افزایش جمعیت و بدنه دولت در این تفکیک دولت وجود نخواهد داشت چون قبلاً تجمیع صورت گرفته بود و تفاوتی در این موضوع حاصل نمی‌شود.

وی درباره شروط نه‌گانه رهبری برای اجرای برجام و بدعهدی آمریکایی‌ها نیز گفت:  یک هیأت نظارتی برای چگونگی اجرای برجام انتخاب شده و این هیأت هم اکنون نیز در حال بررسی است و قطعاً اگر جمع‌بندی این هیأت این باشد که نقض برجام صورت گرفته در خود برجام چگونگی رسیدگی به اعتراض و شکایت هر یک از طرفین برای نقض توسط طرف دیگر در نظر گرفته شده است و ما از همه ظرفیت‌های قانونی برای احقاق حق ملی خود استفاده می‌کنیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.