واعظی وارد سن پترزبورگ شد

|
0 دیدگاه

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری ها با روسیه که امروز (پنجشنبه) وارد سن پترزبورگ شد، افزون بر شرکت در نشست بین المللی، مذاکرات کاری نیز برگزار خواهد کرد.

حضور جدی ایران در این نشست در چارچوب همکاری های گسترده و رو به شتاب اقتصادی با روسیه و دیگر کشورهای جهان صورت می گیرد که از سال ۱۳۹۲ به ویژه پس از اجرای برجام شاهد تحولات زیادی بوده است.

همچنین امیرحسین زمانی نیا معاون امور بین الملل و بازرگانی وزارت نفت، محمد خدادی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی و مهدی سنایی سفیر ایران در نشست های عمومی و تخصصی سن پترزبورگ شرکت می کنند.

دیدار و مذاکره با مقام ها و رئیسان هیات های کشورهای مختلف و طرح دیدگاههای جمهوری اسلامی در باره محورهای مطرح در نشست سن پترزبورگ از دیگر برنامه های کاری مقام های جمهوری اسلامی در این اجلاس است.

در چارچوب برگزاری چندین دور نشست های کمیسیون مشترک همکاری ها ایران و روسیه در تهران و مسکو به ریاست واعظی و الکساندر نوواک رئیس روسی این کمیسیون از آغاز کار دولت یازدهم، حوزه روابط اقتصادی و صنعتی بسیار گسترده شده است که شامل ساخت چهار واحد نیروگاه بخار در بندرعباس، دو راکتور جدید نیروگاهی در بوشهر، افزایش همکاری های تجاری، برقی کردن خط راه آهن و همچنین امضای قراردادهای اقتصادی مختلف از جمله گذرگاه سبز گمرکی می شود.

خدادی مدیرعامل ایرنا بنا به دعوت سرگئی میخائیلوف رئیس خبرگزاری ایتارتاس برای شرکت در نشست بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ که از روز پنجشنبه در این شهر آغاز می شود، به روسیه سفر کرده است.

در نشست اصلی، اجلاس تخصصی و همچنین دهها پانل و کارگروه سن پترزبورگ، بیش ۱۲ هزار نفر از جمله مقام های ارشد کنونی و پیشین کشورها، سازمان های بین المللی و شخصیت های مختلف شرکت خواهند کرد.

بررسی مسائل مهم و چالش های بین المللی از جمله اقتصادی و اجتماعی، اوضاع خاورمیانه، بحران های منطقه ای، آینده جهان و روابط بین کشورها از محورهای این نشست ها است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نیز در آن حضور خواهد یافت.

در همایش سال گذشته که با حضور هیات جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، حدود ۱۲ هزار نفر از ۱۳۰ کشور جهان شرکت کردند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.