پورشه ایرانی می‌آید

|
0 دیدگاه

مدیرعامل شرکت کیان موتور اعلام کرد :خودروی لوکس “بورگ وارد” با مشارکت این خودرو ساز آلمانی و شرکت کیان موتور در ایران تولید می شود.

خلیل حسن آبادی گفت: براساس قرارداد شرکت بورگ وارد آلمان و کیاموتور تولید خودروی” بورگ وارد” از دو سال اینده در ایران اغاز می‌شود.
وی با بیان اینکه براساس این قرارداد انحصار واردات و تولید داخل خودروی “بورگ وارد” به شرکت کیان موتور واگذار شده است، گفت: در مرحله نخست یکهزار دستگاه خودروی “بورگ وارد” در سه کلاس در داخل کشور تولید وعرضه وخواهد شد.
حسن آبادی گفت: در این مرحله سه موتور دو لیتری، یک و هشت دهم لیتری و یک و چهار دهم لیتری بر روی دو مدل “سی. یو. وی” و “کراس اور” نصب خواهد شد.
وی با بیان اینکه تولید داخل و ارائه خدمات پس از فروش مناسب مهمترین ویژگی این قرارداد است، افزود: پنج سال گارانتی یا ۱۵۰ هزار کیلومتر کارکرد به همراه دو سال خدمات پس از فروش رایگان از موارد توافق کیامتور با شرکت “بوگ وارد” است.
مدیرعامل کیان موتور گفت:: بر اساس این قرارداد پنج ساله؛ تولید با یکهزار دستگاه آغاز می‌شود و در این مرحله ۳۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد داشت و تا پنج سال با افزایش میزان تولید این اشتغالزایی تا ۱۲۰۰ نفر افزایش می‌یابد.
به نوشته روزنامه وزر کوریر آلمان، آلمانی‌ها امیدوارند عقد قرارداد صادرات خودرو “بورگوارد” به خاورمیانه، سر آغاز صادرات گسترده این برند لوکس آلمانی به سراسر جهان باشد.
از سال گذشته، پورشه صادرات برند دوم خود را که با طراحی و استاندارد این شرکت در آلمان تولید می‌شود، به صورت محدود و به کشور چین آغاز کرده بود و صادرات خودروهای مدل BX5 و BX7 این شرکت که هم کلاس پورشه هایی، چون مدل ماکان محسوب می‌شود، برنامه مهم سال ۲۰۱۷ آنهاست.
“بورگوارد” برندی است که پس از ۵۴ سال، اولین خودروی کانسپت خودش را که با الهام از مدل پرطرفدار ماکان ساخته شده بود در نمایشگاه فرانکفورت به نمایش درآورد. این دو مدل کراس اور جدید مجهز به یک پیشرانه ۲ لیتری توربوشارژ چهار سیلندر است که توان تولید ۲۲۱ اسب بخار دارد.
طبق اعلام شرکت که با اعلام شرکت “کیان موتور” به عنوان نماینده رسمی در ایران همراه شد، برای این محصول لوکس یک موتور هیبرید هم در نظر گرفته شده است که از سال آینده در بازار ایران و همزمان در کشورهای اروپایی عرضه خواهد شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.