پیاده سازی طرح روستا تعاون در راستای اقتصاد مقاومتی

|
0 دیدگاه

“شرکت تعاونی تأمین نیاز به ساخت مجسمه” در روستای سلماس فعالیت دارد بدون آنکه وارداتی در این روستا باشد و همه مشغول کار تولیدی هستند.

روستای مافی کندی از توابع بخش مرکزی دهستان کره سنی شهرستان سلماس است.  این روستا در فاصله۲۳ کیلومتری شهرستان سلماس بوده و اکثر اهالی در کنار مجسمه سازی به کشاورزی نیز مشغول است . جمعت این روستا بر اساس سرشماری سال ۸۵ بالغ بر ۸۵۹ نفر می باشد و در حال حاضر  نزدیک به ۱۰۰۰ نفر در این روستا ساکن هستند  و جمعیت  شاغل آن کلاً به مجسمه سازی مشغول است.

موضوع فعالیت: شرکت تعاونی تأمین نیاز مجسمه سازان الماس مافی کندی سلماس

سرمایه شرکت مبلغ۴۴٫۱۰۰٫۰۰۰ ریال است تماماً نقدی بوده و منقسم به ۱۴۷ سهم با نام سیصد هزار  ریالی گردیده یک سوم سرمایه شرکت مبلغ ۱۴٫۷۰۰٫۰۰۰ ریال برابر گواهی شماره ۵۴۷- ۸۹٫۸٫۱۶  بانک توسعه تعاون کشور شعبه سلماس  به حساب شماره ۵۹۶٫۱به نام شرکت واریز شده است

گفتنی است که این روستا ۱۳شهید گرانقدر به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم نموده است  و مردم روستا با توجه به محروم بودن منطقه  از امکانات موجود و با استفاده از سرمایه اندک مشغول  فعالیت می باشند  و از آغل حیوانات بعنوان کارگاه  استفاده می نمایند.

مزیتهای های اجتماعی  کسب و کار ایجاد شده در منطقه شامل موارد مختلف است.  اول اینکه خانواده در یکجا مشغول فعالیت بوده وپدر و مادر نقش مؤثری در تربیت فرزندان خود داشته  و نظارت کامل بر فرزندان  دارد  طوری که طبق اعلام دهیاری براساس گزارش مسولین انتظامی سلماس  سالمترین روستا  در سطح شهرستان می باشد .

با توجه به شاغل بودن اهالی حتی یک فرد از روستا دنبال کالای قاچاق نبوده اند.

هماهنگی با اداره کل تامین اجتماعی جهت یافتن راهکاری برای بیمه ارزان تولید کنندگان نظیر ماده ۸۰،برگزاری تورهای اکوتوریسم و روستاگردی یک روزه برای مشتریان بالقوه ، اختصاص اعتبار لازم برای ایجاد زیر ساخت های مناسب از جمله اجرای طرح هادی و امکانات رفاهی برای مشتریان از سوی مقام عالی استان ،ایجاد سالن گارگاهی به منظور تولید جمعی و کاهش مخاطرات زیست محیطی بدلیل استفاده از مواد شیمیایی و کاهش خطرات این مواد برای کارکنان،ایجاد  بازارچه در محل روستا با هدف فروش متمرکز محصولات،حضور مستمر در نمایشگاه های داخلی و خارجی و تقویت تعاونی با اختصاص تسهیلات ارزان قیمت از سوی نهادهای مرتبط از جمله اقدامات در اجرای این طرح است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.