۱۱میلیون مجرد آماده ازدواج داریم

|
0 دیدگاه

رئیس مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر حدود ۱۱میلیون مجرد داریم که اگر برایشان اشتغال ایجاد شود و ازدواج کرده و فرزند بیاورند جمعیت افزایش خواهد یافت.

 کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی گفت: در مجلس طرحی به‌نام تعالی خانواده داشتیم که حدود سه سال قبل متوقف شد و در سال ۹۵ دوباره به جریان افتاد. در این طرح که احتمال می‌رود ماههای آینده به صحن علنی مجلس راه یابد حدود ۱۰هزار میلیارد و به‌تعبیر برخی ۵هزار میلیارد و برخی دیگر ۲۶هزار میلیارد تومان بار مالی به‌همراه خواهد داشت.

او سیاست‌های تشویقی مندرج در ماده ۷۶ برنامه ۵ساله ششم توسعه را دیگر اقدام دولت در راستای تعالی خانواده بیان کرد و ادامه داد: برخی از این سیاست‌ها پیشتر هم اعمال شده بود مانند بیمه ناباروری که هزینه ۶ تا ۳۰ میلیون تومان به‌ازای هر خانواده را رقم می‌زد.

جلالی علت اصلی کاهش جمعیت را به فرهنگ سازی‌های گذشته گره زد و از شعار «فرزند کمتر زندگی بهتر» به‌عنوان یک سیاست اشتباه یاد کرد.

او مهمترین علل مؤثر بر کاهش جمعیت را بخش اقتصاد جامعه عنوان کرد و گفت: مادامی که از رکود فعلی خارج نشویم این بخش دوا نخواهد شد، معتقدم در سرشماری‌های گذشته کمی کم‌شماری هم اعمال می‌شد، البته این را باید کارشناسان قضاوت کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.