۴۲ هزار کارورز از تیرماه وارد بازار کار می‌شوند

|
0 دیدگاه

معاون اشتغال وزیر کار اعلام کرده، در طرح آزمایشی کارورزی ۷۰ درصد آنها مشغول کار شدند، بنابراین از ۶۰ هزار نفری که در این سامانه ثبت نام کردند، حدود ۴۲ هزار نفر می بایست از تیر ماه وارد بازار کار شوند.

طرح کارورزی  یا همان ” کاج” طرحی بود که درسال جاری از سوی وزارت کار به عنوان طرح اشتغالزایی دولت اعلام شد.

عیسی منصوری، معاون اشتغال وزیر کار درباره جزئیات این طرح اشاره به اینکه طرح کارورزی بخشی از یک بسته اجرایی است، گفت: امیدواریم از هفته نخست تیر فرآیند رسمی اجرای طرح کارورزی را اعلام کنیم.

وی با بیان اینکه تا کنون بیش از ۶۰ هزار نفر در سایت کارورزی نام‌نویسی کرده‌اند، ادامه داد: همزمان کوشش می‌کنیم بنگاه‌های اقتصادی و کارفرمایانی که علاقمند به پذیرش کارورزان هستند هم نام‌نویسی کنند و با تشکل‌های کارفرمایی، صنعتی و دستگاه‌های مرتبط با اینها در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم حداکثر پذیرش را برای کارورزان ایجاد کنیم.

منصوری گفت: هر کسی می‌تواند در سایت کارورزی نام‌نویسی کند و این سایت به آن شخص اعلام می‌کند که آیا دارای واجد شرایط است یا خیر.

وی افزود: در دوره آزمایشی طرح کارورزی تعداد پذیرش، محدود بوده و مشکل خاصی وجود نداشت اما برای رسیدن به هدف اشتغال حدود ۱۵۰ هزار نفر و انجام این طرح در سطح ملی، اطلاع رسانی به کارفرمایان برای ما مهم است. طرح کارورزی دو طرف کارفرما و کارورز را به هم وصل می‌کند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: گفت: کارورزان برای حضور در دوره کارورزی حدود ۳۱۰ هزار تومان دریافت می‌کنند و مشمول بیمه مسئولیت مدنی می‌شوند.پس از اینکه کارورز دوره کارورزی را طی کند اگر توسط کارفرما جذب و مشغول به کار رسمی شود دولت برای مدت ۲ سال سهم کارفرما را در بحث بیمه تأمین اجتماعی پرداخت می‌کند. ۷۰ درصد کارورزانی که در دوره آزمایشی این طرح دوره کارورزی را گذراندند مشغول به کار شدند.

با توجه به اینکه تا کنون ۶۰ هزار نفر در این سامانه ثبت نام کرده اند و مطابق ادعای معاون وزیر کار در دوره آزمایشی ۷۰ درصد کارورزان مشغول به کار شده اند، اگر روند اجرای این طرح به همین صورت باشد می توان پیش بینی کرد که همزمان با آغاز اجرای این طرح فرآیند اشتغالزایی ۴۲ هزار نفری کلید می خورد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.