افزایش تعداد گردشگران سلامت از کردستان عراق به ایران

|
0 دیدگاه

هر روز تعداد بیشتری از شهروندان کردستان عراق برای درمان یا تشخیص بیماری های خود به ایران سفر می کنند.

 به نقل از پایگاه خبری روداو، هواپیمای سلیمانیه عراق به تهران، پر است از بیمارانی که برای برخورداری از خدمات درمانی بهتر عازم ایران هستند. در مسیر بازگشت نیز آثار اعمال جراحی و کاشت مو را می توان بر روی سر و بدن مسافران مشاهده کرد.

هر روز تعداد بیشتری از شهروندان کردستان عراق برای درمان یا تشخیص بیماری های خود به ایران سفر می کنند. برخی از آنها از پزشکان و بیمارستان های اقلیم کردستان ناامید هستند، برخی نیز می گویند، رفتن به بیمارستان های ایران برایشان ضروری نیست، اما خدمات ضعیف و عدم وجود متخصص در بیمارستان های اقلیم موجب شده تا آنها ترجیح بدهند به ایران سفر کنند.

یک مرد کرد که در فرودگاه سلیمانیه پدرش را به ایران می برد می گوید: «ما به خاطر حرف مردم باید به آنجا (ایران) برویم. مردم از ما می پرسند چرا او را به ایران نمی برید. می ترسیم پدرمان از این مریضی بمیرد و آنموقع از اینکه برای درمان او را به خارج از کشور نبردیم پشیمان شویم.»

گردشگری سلامت در ایران در حال رشد است. بر اساس آمارها، در سال ۲۰۱۲، ۳۰ هزار نفر برای درمان یا تشخیص پزشکی به ایران سفر کردند. این رقم در سال ۲۰۱۵ به حدود ۲۰۰ هزار نفر رسیده است. مقامات وزارت بهداشت ایران گفته اند، قصد دارند این رقم را به ۵۰۰ هزار نفر برسانند که منبع درآمد خوبی برای کشور خواهد بود.

برخی از بیماران کرد به توصیه پزشکانشان به ایران می روند، زیرا شیوه های درمانی مورد نیاز آنها در اقلیم وجود ندارد.

در برخی موارد، این موسسات و گروه های گردشگری هستند که این بیماران را به خارج از کشور می برند. این موسسات برای گردشگری سلامت طراحی نشده اند، بنابراین خدمات مناسبی به مشتریانشان ارائه نمی دهند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.