بازرسی سازمان حمایت: بیش از ۱۲۰۰ پرونده تخلف بازار گوشت به تعزیرات حکومتی ارسال شد

|
0 دیدگاه

مدیرکل بازرسی ویژه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: در سه ماه نخست سالجاری ۲۲ هزارو ۱۵۳ مورد بازرسی از کشتارگاه ها، مراکز توزیع عمده و خرده فروشی ها صورت گرفت که یک هزارو ۲۹۱ پرونده تخلف به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

‘کریم‌ هاشمی‌’ روز سه شنبه  درباره انتشار خبری از «منصور پوریان» رییس شورای دام کشور مبنی بر « علت افزایش دوباره قیمت گوشت نبود نظارت بر شبکه توزیع است»، افزود: به دلیل اهمیت اقلام پروتئینی از جمله گوشت قرمز در سبد مصرف کالای خانوار موضوع رصد مستمر و پایش نحوه عملکرد واحدهای عرضه کننده کالای مذکور برای حصول اطمینان از رعایت ضرائب سود قانونی و جلوگیری از گرانفروشی همواره با اولویت در دستور کار حوزه بازرسی اتاق های اصناف و بازرسان سازمان های صنعت، معدن و تجارت قرار داشته و برحسب مورد با متخلفین وفق قوانین و مقررات برخورد می‌شود.
وی با بیان اینکه در شرایط فعلی بازار گوشت قرمز بیشتر با پدیده گرانی ناشی از بر هم خوردن تعادل عرضه و تقاضا مواجه است، اظهارداشت: برای رفع نقیصه مذکور و ساماندهی وضعیت بازار در ماه های گذشته مسئولین وزارت جهاد کشاورزی بویژه شرکت پشتیبانی امور دام کشور تلاش کرده اند تا با واردات گوشت گرم گوسفندی نسبت به تأمین کسری عرضه در بازار و متناسب سازی آن با میزان تقاضا شرایط متعادل برقرار شود.
هاشمی تصریح کرد: توزیع گوشت گرم وارداتی با قیمت تنظیم بازار با اولویت عرضه بصورت شقه ای و نیم‌شقه در غرفه های میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای همچنان تداوم دارد.
این مقام مسئول، در رابطه با ابهامات مطرح شده درباره وجاهت شورای موصوف به تامین دام کشور، گفت: رییس شورای تامین دام بدون توجه به تفاوت قیمت پایه خرید گوشت وارداتی تنظیم بازاری با گوشت تولید داخل، به طور صرف با ارائه اطلاعات قیمتی مخدوش به عنوان مبالغی تحت عنوان سود نامتعارف شبکه توزیع حاصل از مقایسه اختلاف قیمت گوشت وارداتی تنظیم بازاری با گوشت داخلی مورد عرضه در بازار آزاد موضوع هایی را مطرح کرده است که به طور طبیعی با توجه به مراتب پیش گفته مورد تأیید نیست.
مدیرکل بازرسی ویژه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان به هموطنان توصیه کرد: در صورت مشاهده هرگونه گران فروشی و داشتن هرگونه شکایت مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ به سامانه دریافت و رسیدگی به شکایات این سازمان در سراسر کشور منعکس تا اقدامات قانونی متناسب آن انجام پذیرد.
به گزارش ایرنا، برای تنظیم بازار گوشت قرمز از زمان شروع ماه مبارک رمضان علاوه بر ورود شرکت پشتیبانی امور دام کشور، واردات گوشت گرم گوسفندی از کشورهای استرالیا، ارمنستان، گرجستان انجام شد.
اما باوجود تلاش های صورت گرفته قیمت هر کیلوگرم شقه گوشت گوسفندی و گوساله در خرده فروش های سطح شهر با قیمت هایی خارج از نرخ مصوب دولتی و بین ۳۸۰ تا ۴۵۰ هزار ریال عرضه می شد و اکنون نیز این رقم به بیش از ۵۲۰ هزار ریال در سطح خرده فروشی ها رسیده است .
سالانه ۸۴۰ هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید و ۱۰۰ هزارتن گوشت قرمز نیز وارد می شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.