تولید ۵۰۰۰مگاوات برق با سرمایه‎‎‏‏گذاری خارجی

|
0 دیدگاه

مدیر گروه نظارت بر قراردادهای سرمایه‌گذاری شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی کشور از فعالیت این شرکت در زمینه انجام سرمایه‏‏‌گذاری‏‏‌های خارجی در تولید برق خبر داد و گفت: قرارداد تولید برق به میزان پنج هزار مگاوات از سوی جمهوری اسلامی ایران با شرکت‏‏ها و سرمایه‌‏‏گذاران کشور ترکیه منعقد شده است.

جمشید سجده‏‏‌ای در حاشیه برگزاری نشست سرمایه ‎‎ گذاری خارجی در محل مرکز خدمات سرمایه ‎‎ گذاری یزد، افزود: در حال حاضر دو سایت برای تولید دو هزار مگاوات نیروگاه برق در شهرهای ساوه و زاهدان تحویل این سرمایه‎‎گذاران خارجی شده است و بقیه نیز در حال انجام سرمایه‏‏‌گذاری هستند.

وی همچنین از امضاء تفاهم‏‏نامه با سه شرکت از کره جنوبی، ژاپن و فرانسه برای تولید سه هزار و ۵۰۰  مگاوات نیروگاه برق خبر داد و تصریح کرد: تفاهمنامه با این سه شرکت به امضاء رسیده و مذاکرات جهت انجام عقد قرار داد در حال انجام  است.

مدیر گروه نظارت بر قراردادهای سرمایه‌گذاری شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی کشور فراهم کردن مقدمات انجام سرمایه‏‏‌گذاری خارجی و ورود سرمایه گذاران در زمینه تولید برق، نیازسنجی، رصد امکانات و شرایط موجود و نیاز بازار، امضاء تفاهمنامه و قرار داد عملیات اجرایی ساخت نیروگاه و معرفی محل اجرای طرح را از فعالیت شرکت‏‏های مادر تخصصی تولید برق حرارتی کشور برشمرد.

سجده‌ای با بیان این که دوره تضمینی خرید برق سرمایه‏‏‌گذاران خارجی در قرارداد مشخص می ‎‎ شود، گفت: طبق توافق و قرارداد، سرمایه ‎‎ گذاران پس از طی مدت زمان خرید و فروش تضمینی‏ می‏‏ توانند برق تولیدی خود را در بازار آزاد به فروش برسانند یا نیروگاه خود را به دولت واگذار کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.