رد ادعای رییس اتحادیه باغداران مازندران توسط وزارت کشاورزی

|
0 دیدگاه

وزارت جهاد کشاورزی اداعای دییس اتحادیه باغداران مازندران را مبنی بر عدم پرداخت خسارت به کشاورزان رد کرد.

 مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی با تکذیب ادعای رئیس اتحادیه باغداران مازندران مبنی بر عدم پرداخت خسارت سرمازدگی باغات شمال کشور (مطرح شده در خبرگزاری فارس) اعلام کرد که ۳۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به باغداران خسارت دیده پرداخت شده است. متن این رد ادعا به شرح زیر است:

در پی خسارت سرمازدگی به باغات شمال کشور،مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض که برای خرید و امحای ۱۳۱ هزارتن پرتقال غیرقابل مصرف استان مازندران اختصاص یافت، به حساب ۵۳ هزار و ۱۹۱ باغدار خسارت دیده واریز شده است.

این گزاش با اشاره به این که مبلغ ۲۴۰ میلیارد ریال نیز از محل صندوق بیمه کشاورزی بابت غرامت باغداران خسارت دیده به حساب باغداران واریز شده،تصریح کرده است: مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی با سود ۱۰ درصد به عاملیت بانک کشاورزی به باغداران خسارت دیده،سورتینگ داران و سایر فعالیت های کشاورزی مازندران اختصاص یافته که تاکنون مبلغ ۴۸۰ میلیارد ریال به ۶۸۲۸ باغدار خسارت دیده پرداخت شده و این روند همچنان ادامه دارد.

در ادامه این گزارش آمده است: همچنین، مبلغ ۲۳۳ میلیارد ریال برای خرید تضمینی ۴۲ هزار و ۶۹۰ تن پرتقال و مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال برای خرید توافقی ۱۲ هزار و ۷۳۱ تن از سوی دولت تخصیص یافته و به حساب باغداران واریز شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.