شرکت ملی نفتکش ایران ناوگان حمل ال ان جی تشکیل می‌دهد

|
0 دیدگاه

رئیس امور بین الملل شرکت ملی نفتکش ایران با اشاره به برنامه نوسازی ۵ ساله این شرکت افزود: «ما داریم به یک ناوگان حمل ال ان جی در آینده فکر می کنیم.»

به نقل از رویترز، شرکت ملی نفتکش ایران، بزرگترین شرکت نفتکش این کشور اعلام کرد، محموله های ارسالی این شرکت به اروپا به صورت روزانه در حال افزایش است و این شرکت قصد دارد برای گسترش فعالیت خود، ناوگان تانکری اش را ارتقا دهد.

تحریم های غرب علیه ایران در ژانویه ۲۰۱۶ برداشته شده و شرکت ملی نفتکش ایران بعد از سال ها تحریم ها، در حال افزایش دامنه فعالیت های خود است.

محمد رضا شمس دولت آبادی رئیس امور بین الملل شرکت ملی نفتکش ایران در حاشیه یک کنفرانس صنعت انرژی در استانبول گفت، این شرکت قصد دارد برخی از نفتکش های قدیمی خود را با کشتی های جدید جایگزین کند.

وی افزود: «ما قصد داریم ناوگانمان را نوسازی کنیم و کشتی های جدید خریداری نماییم. ما برخی از کشتی های قدیمی مان را از رده خارج خواهیم کرد، اما ظرفیت ناوگانمان را تغییر نخواهیم داد.»

« ما یک برنامه (نوسازی) ۵ ساله داریم، اما همچنان در حال نهایی کردن آن هستیم.»

فعالیت های شرکت ملی نفتکش ایران در دوران تحریم های غرب به دلیل دشواری در برخورداری از پوشش بیمه ای بیم المللی برای کشتی هایش و گرفتن گواهی های مربوط به سلامت و ایمنی کشتی ها که پیش شرط دسترسی به بسیاری از بنادر جهان است، با محدودیت مواجه شده بود.

دولت آبادی در ادامه گفت: «ما در دوران تحریم در بازار آسیا فعال بودیم، اما از سال گذشته بازگشت به بازار اروپا را نیز شروع کرده ایم.»

«کشتی های ما در بسیاری از بنادر اروپایی پهلو می گیرند و تعداد محموله های ارسالی به این بنادر هر روز در حال افزایش است.»

وی اضافه کرد، شرکت همچنین قصد دارد تانکرهای حمله ال ان جی خریداری کند و مسیر جدیدی در فعالیت های خود ایجاد کند.

«ما داریم به یک ناوگان حمل ال ان جی در آینده فکر می کنیم.»

وی در ادامه گفت: «ایران بزرگترین ذخایر گازی جهان را داراست. برنامه هایی برای تولید گاز مایع، ال ان جی، در آینده وجود دارد. بنابراین ما داریم به ایفای نقش در ارسال این کالا در آینده فکر می کنیم. (این کالای صادراتی) در میان مدت یعنی طی ۳ تا ۵ سال آینده وجود خواهد داشت.»

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.