شنیده‎ام صادرات امسال کم شده

|
0 دیدگاه

رییس کنفدراسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت:کاهش حجم صادارت در سه ماهه نخست امسال نشان می‌دهد همچنان تولیدکننده داخلی با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کند.

محمد لاهوتی  با اشاره به اینکه شنیده شده آمار صادرات کشور در سه ماه نخست امسال کاهش داشته است، اظهار داشت: متأسفانه تجارت خارجی کشور امروز با مشکلات متعددی روبه رو است که همین امر باعث شده تا رشد صادراتی مورد انتظار تحقق پیدا نکند.

وی با بیان اینکه درصد ناچیزی از بسته سال گذشته حمایت از صادارت محقق شده است، افزود: در بودجه امسال ۱۲۰ میلیارد تومان برای کمک به صادرات در نظر گرفته شده که این رقم اصلاً برای کمک به صادارت قابل قبول نیست.

رییس کنفدراسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران، اضافه کرد: در بودجه سال ۹۵ هم حدود هزار میلیارد تومان برای حمایت از صادرات پیش بینی شده بود که فقط ۳۰۰ میلیارد تومان آن محقق شد.

لاهوتی با اشاره به اینکه کاهش حجم صادارت در سه ماهه نخست امسال نشان می‌دهد همچنان تولیدکننده داخلی با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کند، تصریح کرد: عدم تناسب نرخ ارز و تورم یکی از موانع اصلی صادرکنندگان است همچنین افزایش قیمت تمام شده تولیدات هم مانع صادرات آنها شده است. دولت در این رابطه باید با افزایش بهره وری تولیدات بستر لازم را برای صادارت آنها فراهم کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.