شکاف بین عرضه و تقاضای نفت نیمه دوم ۲۰۱۷ کاهش می‌یابد

|
0 دیدگاه

وزیر انرژی امارات گفت، امیدوار است شکاف بین عرضه و تقاضای جهانی نفت در نیمه دوم سال جاری میلادی همزمان با افزایش تقاضا، کاهش یابد.

به نقل از رویترز، سهیل بن محمد المزروعی، وزیر انرژی امارات گفت، امیدوار است شکاف بین عرضه و تقاضای جهانی نفت در نیمه دوم سال جاری میلادی همزمان با افزایش تقاضا، کاهش یابد.

مزروعی به خبرنگاران گفت: «ما شاهد تقاضای خوب و کند شدن روند افزایش تعداد سکوهای حفاری در آمریکا هستیم.»

«اکنون ما در آغاز سه ماهه سوم سال قرار داریم و تقاضا در سه ماهه سوم افزایش می یابد. من انتظار دارم توافق (کاهش تولید) در سه ماهه سوم و چهارم سال تاثیر قابل توجهی داشته باشد.»

این در حالی است که به رغم تمدید توافق کاهش تولید، نگرانی ها در مورد عرضه بالای نفت اوپک موجب شده تا قیمت نفت نتواند به رقم کلیدی ۵۰ دلار برسد.

وزیر انرژی امارات گفت: «امارات به تعهدات کاهش تولید خود پایبند است… ما شاهد افزایش هایی در تولید نفت برخی از کشورها بوده ایم که به دلیل موقعیت ویژه ای که داشتند عضو توافق نیستند.»

تجار نفتی منتظر نشست روز دوشنبه تولید کنندگان عضو و غیر عضو اوپک در س پترزبورگ روسیه هستند تا ببینند آیا کشورهای عضو توافق کاهش تولید اقدامی برای مقابله با افزایش تولید نیجریه و لیبی پیشنهاد می کنند یا نه. این دو کشور از توافق کاهش تولید اوپک معاف هستند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.