صرفه‎جویی جواب داد؛ مصرف برق ۲درصد کم شد

|
0 دیدگاه

پیک مصرف برق که در روزهای قبل به بیش از ۵۳هزار و ۶۰۰ مگاوات رسیده بود، به ۵۲هزار و ۸۳۲ مگاوات رسید که بررسی‌ها نشان می‌دهد این افت مصرف برق ناشی از همراهی مردم در صرفه‌جویی حدوداً ۲درصدی مصرف برق در ساعات پیک بوده است.

 از روز گذشته (چهارشنبه ۴ مردادماه) روند افزایش ۳ تا ۵ درجه‌ای دما در سراسر کشور به‌جز نوار جنوبی در حاشیه خلیج فارس و دریای عمان آغاز شده و طبق اعلام رسمی سازمان هواشناسی، این روند افزایش دما تا ۵ درجه تا روز دوشنبه نهم مردادماه ادامه خواهد داشت.

با وجود افزایش دما نسبت به روزهای گذشته، صنعت برق کشور در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفت چرا که افزایش مصرف برق و عبور دوباره از پیک ۵۵هزار مگاواتی پیش‌بینی می‌شد.

با این حال با همراهی مردم، شاهد کاهش حدوداً ۲درصدی مصرف برق در ساعات پیک روز گذشته بودیم. این کاهش ۲درصدی اگرچه نشان از همراه شدن مردم برای جلوگیری از بروز خاموشی و امیدوار کننده است اما هنوز وضعیت هشدار برای شبکه برق کشور وجود دارد و با دستور وزیر نیرو، برای روزهای ابتدایی هفته پیشِ‌رو تمامی متخصصان صنعت برق در حالت آماده‌باش قرار دارند تا در صورت افزایش مصرف، تا حد ممکن از بروز خاموشی جلوگیری شود.

روز گذشته پیک مصرف برق که در روزهای قبل به بیش از ۵۳ هزار و ۶۰۰ مگاوات رسیده بود، به ۵۲ هزار و ۸۳۲ مگاوات رسید که بررسی‌ها نشان می‌دهد این افت مصرف برق ناشی از همراهی مردم در صرفه‌جویی حدوداً ۲درصدی مصرف برق در ساعات پیک بوده است.

پیش از این مسئولان صنعت برق کشور اعلام کرده بودند اگر مردم در مصرف برق در ساعات پیک تابستان امسال ۱۰ درصد صرفه‌جویی کنند، به هیچ وجه دچار خاموشی‌های گسترده نخواهیم شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.