ضد دامپینگ علیه فولاد ایران راضی اروپا را راضی نکرد

|
0 دیدگاه

اتحادیه فولاد اروپا (یوروفر) از اقدامات اتخاذ شده از جانب کمیسیون اروپایی برای مقابله با دامپینگ فولاد از جانب کشورهای ایران، برزیل، روسیه و اوکراین انتقاد کرد و خواستار اقدامات شدیدتر شد.

به نقل از رویترز، اتحادیه فولاد اروپا (یوروفر) از اقدامات اتخاذ شده از جانب کمیسیون اروپایی برای مقابله با دامپینگ فولاد از جانب کشورهای ایران، برزیل، روسیه و اوکراین انتقاد کرد.

کمیسیون اورپایی که بر سیاست های تجاری ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپایی نظارت دارد، اخیرا طرح هایی را برای افزایش تعرفه واردات فولاد از ۴ کشور از جمله ایران اعلام کرده است. فولاد وارداتی از این کشورها در زمینه ساخت و ساز و ماشین آلات مصرف دارد.

اما کمیسیون اروپایی همچنین پیشنهاد کرده که اگر فولاد وارداتی از این کشورها به قیمت حداقل ۴۷۲٫۲۷ یورو (۵۴۹٫۲۵ دلار) یا بیشتر فروخته شود، هیچ تعرفه ای بر واردات آنها اعمال نخواهد شد. اما اگر فولاد این کشورها در اروپا به قیمتی کمتر عرضه شود، تعرفه وارداتی بیشتر تا ۳۳ درصد اعمال خواهد شد.

کمیسیون اروپایی گفته، این پیشنهاد در واکنش به افزایش قیمت فولاد در طی دوره ۱۲ ماهه انجام تحقیقات تا اواسط سال ۲۰۱۶ صورت گرفته و اینکه مشخص کردن یک حداقل قیمت موجب برقراری توازن میان منافع تولید کنندگان فولاد در اتحادیه اروپا و مصرف کنندگان این کالا خواهد شد.

در واکنش به این تصمیم، یوروفر اعلام کرده که این پیشنهاد کمیسیون اروپا«یک سابقه بدون استفاده» را ایجاد می کند که موجب تداوم دامپینگ و ترویج افزایش ظرفیت تولید فولاد در کشورهای صادر کننده خواهد شد.

این گروه صنعتی گفت، حداقل قیمت تعیین شده، بسیار پایین تر از سطح متوسط قیمت است و افزایش قیمت های اخیر به دلیل گرانتر شدن مواد اولیه بوده، نه افزایش حاشیه سود و اینکه تعیین یک حداقل قیمت واحد برای واردات فولاد جوابگو نیست.

آکسل اگرت، مدیرکل یوروفر در بیانیه ای اعلام کرد: «بیش از هزار نوع بسیار مختلف فولاد وارداتی وجود دارد که هر کدام دارای هزینه ها و قیمت های مختلف هستند.» وی افزود، به علاوه، قیمت ها به شدت در حال نوسان است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.