قیمت طلا افزایش یافت

|
0 دیدگاه

در آستانه انتشار آمارهای مهم از اقتصاد آمریکا و در حالی که ارزش دلار تغییر اندکی را شاهد بوده، قیمت طلا امروز اندکی افزایش یافت.

 به نقل از رویترز، در آستانه انتشار آمارهای مهم از اقتصاد آمریکا و در حالی که ارزش دلار تغییر اندکی را شاهد بوده، قیمت طلا امروز اندکی افزایش یافت. فلز زرد در مسیر ثبت اولین افزایش قیمت هفتگی در طی ۳ هفته گذشته قرار دارد.

بارناباس گان، تحلیلگر موسسه او سی بی سی در این باره گفت: «بخش عمده کاهش قیمت طلا در صبح امروز ناشی از برداشت سود بوده، اما مهمتر اینکه احساس حاکم بر بازار همچنان افزایشی است.»

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۱ درصد افزایش به ۱۲۱۸ دلار و ۱۸ سنت رسید. قیمت فلز زرد از ابتدای هفته جاری تاکنون ۰٫۴ درصد رشد داشته که بیشترین رشد هفتگی از اوایل ماه ژوئن تاکنون است.

قیمت هر اونس طلای آمریکا نیز امروز برای تحویل در ماه اوت با ۰٫۰۲ درصد کاهش به ۱۲۱۷ دلار رسید.

گان افزود: «من هنوز نسبت به قیمت طلا انتظار کاهش را دارم، اما فکر می کنم همچنان برخی ریسک های افزایشی در کوتاه مدت وجود دارند، زیرا هنوز مقداری عدم قطعیت در بازار دیده می شود.»

وی در ادامه گفت: «افزایش نرخ بهره و کاهش ترازنامه بانک مرکزی آمریکا چشم انداز رشد اقتصادی بهتری را به دنبال خواهد داشت… و این موجب افت قیمت طلا به ۱۲۰۰ دلار تا پایان سال خواهد شد.»

تعداد شهروندان آمریکایی که هفته گذشته برای دریافت مزایای بیکاری ثبت نام کردند، برای اولین بار در طی یک ماه اخیر کاهش داشت و قیمت های تولید کننده در ماه ژوئن به شکل غیرمنتظره ای رشد کرد. این اخبار احتمالا نرخ بهره را همچنان در مسیر افزایش مجدد در سال جاری میلادی قرار می دهد.

در حالی که سرمایه گذاران در باار ارز در آستانه انتشار نرخ تورم آمریکا در اواخر امروز احتیاط پیشه کرده اند، ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر جهانی امروز تغییر اندکی را شاهد بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.