قیمت نفت به ۴۹ دلار و ۴۰ سنت رسید

|
0 دیدگاه

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۰ سنت، معادل ۰.۲ درصد افزایش به ۴۹ دلار و ۴۰ سنت رسید.

به نقل از رویترز، در آستانه نشست مهم هفته آینده کشورهای عمده تولید کننده نفت در روسیه، قیمت نفت امروز افزایش داشت، اما نفت برنت که دیروز بعد از ۶ هفته برای مدتی کوتاه به بالای ۵۰ دلار رسیده بود، امروز همچنان در زیر ۵۰ دلار باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۰ سنت، معادل ۰٫۲ درصد افزایش به ۴۹ دلار و ۴۰ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز ۷ سنت، معادل ۰٫۲ درصد افزایش داشت و به ۴۶ دلار و ۹۹ سنت رسید.

در معاملات پرنوسان دیروز که متاثر از کاهش شدید میزان ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته بود، قیمت هر دو شاخص نفتی به بالاترین رقم های خود از اوایل ماه ژوئن رسید.

بانک ای ان زد اعلام کرد: «تاثیر کاهش میزان ذخایر نفت آمریکا که اوایل این هفته اعلام شد، همچنان در بازار احساس می شود.»

ریک اسپونر، تحلیلگر بازار نفت در موسسه سی ام سی مارکتس گفت، کاهش میزان ذخایر در کوتاه مدت تداوم خواهد داشت، هرچند که سطح کلی میزان ذخایر در سال جاری احتمالا بالاتر از سال ۲۰۱۶ خواهد بود.

میزان ذخایر نفت آمریکا که در حدود ۴۹۰ میلیون بشکه استف همچنان بالاتر از متوسط ۵ سال گذشته است و این در حالی است که میزان تولید نفت این کشور از اواسط سال ۲۰۱۶ تاکنون تقریبا ۱۲ درصد رشد داشته و به ۹٫۴ میلیون بشکه در روز رسیده است.

فراوانی عرضه نفت بر قیمت نفت تاثیر منفی گذاشته است. در همین حال، برخی از اعضای اوپک قرار است روز دوشنبه در سن پترزبورگ روسیه در مورد وضعیت بازار و اینکه باید اقدامات بیشتری برای حمایت از قیمت ها صورت پذیرد یا نه، با یکدیگر رایزنی کنند.

سوکریت ویجایاکارف مدیر موسسه مشورتی تریفکتا گفت: «به نظر می رسد که بازیگران بازار نفت متقاعد شده اند که مازاد عرضه همچنان پابرجا خواهد ماند و اینکه بعید است بازار به این زودی ها به توازن مجدد برسد.»

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.