مالباختگان آریانا مقابل ساختمان نیمه‎کاره پروژه چادر زدند+ عکس

|
0 دیدگاه

مالباختگان ۸ میلیاردی پروژه مسکونی آریانا در اعتراض به بلاتکلیفی ۶ ساله، این بار مقابل ساختمان نیمه کاره این مجتمع چادر زده و خواستار رسیدگی مسئولان به مشکل چندین ساله خود شدند.

 تعدادی از مالباختگان پروژه مسکونی آریانا شهرری در اعتراض به بلاتکلیفی خود مقابل ساختمان نیمه کاره این پروژه چادر زدند. این مالباختگان فروردین امسال نیز مقابل ساختمان فرمانداری شهر ری تجمع کرده‌ بودند.

سازنده پروژه مجتمع مسکونی “آریانا” واقع در شهرری ۶سال پیش ۸میلیارد تومان از ۱۹۰ بی‌خانمان پول گرفت تا دوساله مسکن آنها را تحویل دهد ولی تا امروز حتی یک واحد را تحویل نداده، پیگیری خریداران از مسئولان هم به در بسته خورده و یک خریدار خودکشی نافرجام داشته است.

خریداران پروژه مسکونی آریانا واقع در ورودی شهر ری فروردین ماه سال جاری در اعتراض به بلاتکلیفی ۶ ساله و عدم توجه سازنده این طرح به خواسته‌های انها مقابل ساختمان فرمانداری شهر ری تجمع کردند ولی مسئولان توجهی نداشته اند.

همچنین خریداران پروژه مسکونی “آریانا” اسفندماه سال گذشته در نامه‌ای به وزارت دادگستری با شرح حالی از وضعیت و اتفاقاتی که طی ۶ سال اخیر بر آنها رفته، خواستار رسیدگی به موضوع عدم ساخت، تکمیل و تحویل واحدهای مذکور از سوی سازنده شده بودند که ظاهراً جوابی نگرفتند.

اوایل اسفندماه سال گذشته  یکی از خریداران این پروژه به تسنیم گفت: طی سال‌های ۹۰ تا ۹۳ حدود ۱۹۰ خریدار اقدام به پیش خرید واحدهای پروژه مجتمع مسکونی “آریانا” کردند و قرار بود دو سال پس از امضای قرارداد واحدها تحویل خریداران شود.

وی با یادآوری این‌که پیش‌فروش این واحدها از ابتدای سال ۹۰ آغاز شد، افزود: در سال‌های ۹۱، ۹۲ و ۹۳ نیز فروشنده اقدام به پیش‌فروش این واحدها کرده که از این طریق ۷ تا ۸ میلیارد تومان را از خریداران دریافت کرد.

این خریدار با بیان این‌که خریداران بسته به نوع واحد بین ۳۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان را به حساب فروشنده (ق.ر) واریز کرده‌اند، تصریح کرد: با توجه به خلف وعده تحویل واحدها، در ابتدا خریداران از طریق مذاکره پیگیر رفع مشکل شدند که این کار بی فایده بود و در نهایت از شخص مورد نظر شکایت‌های متعددی صورت گرفت.

وی با اشاره به این‌که شخص فروشنده ساخت یک مجتمع ۱۰واحدی را در کارنامه خود دارد، گفت: مشخص نیست چرا شکایت خریداران از فروشنده‌ (سازنده) تاکنون بی نتیجه مانده است و هرچه هم پیگیر این موضوع هستیم بی فایده بوده است.

این مالباخته تاکید کرد:‌به دلیل خلف وعده تحویل واحدها، تعدادی از خریداران با مشکلات عدیده‌ای مواجه شده‌اند و چندی پیش یکی از آنها به دلیل فشارهای زیاد روحی قصد پرت کردن خود را از ساختمان نیمه کاره این مجتمع داشت که خوشبختانه با دخالت نیروی انتظامی این خودکشی نافرجام ماند.

وی خواستار رسیدگی و توجه مراجع قضایی به این موضوع شد و گفت:‌ حدود ۱۹۰ نفر از اقشار کم‌درآمد و ضعیف جامعه داروندار خود را برای یک سرپناه فروخته‌اند اما به دلیل بی کفایتی سازنده دچار زیان‌های روحی، روانی و مالی فراوانی شده‌اند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.