مجوزی برای برداشت از سرشاخه‌های کارون داده نشد

|
0 دیدگاه

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هیچ مجوز جدیدی برای برداشت آب از سرشاخه های کارون یا احداث سد بر روی این رودخانه صادر نشده و هر چه هست مربوط به گذشته است

معصومه ابتکار که صبح سه شنبه وارد خوزستان شد، پس از بازدید هوایی از تالاب هور العظیم در غرب این استان، در جمع خبرنگاران افزود: امروز در ادامه همایش بین المللی مقابله با گرد و غبار که دیروز در تهران گشایش یافت به خوزستان آمدیم و برنامه روز دوم این اجلاس بازدید از خوزستان و کاشان است که به اتفاق دکتر اریک سولهایم(Erik solheim )، رییس برنامه محیط زیست سازمان ملل، گری لوییس(gary lewis ) نماینده مقیم سازمان ملل در ایران و بسیاری از شرکت کنندگان در اجلاس بازدید از کانون های ریزگرد و مناطق مختلف خوزستان داریم.

وی افزود: صبح امروز بازدید هوایی از هور العظیم و بخش های مختلف هوالعظیم انجام دادیم و شاهد احیای بخش‌های بسیاری از تالاب و ورود آب به بعضی از بخش های مرزی با عراق بودیم که می تواند موثر باشد.

وی ادامه داد: بخش های مهمی از کانون های گرد و غبار این منطقه زیر آب رفته است و شرایط بهتری را به وجود آورده است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در ادامه بازدیدی از مراحل کاشت نهال، پخش سیلاب و تثبیت خاک که در خوزستان در حال اجراست را داریم.

وی با اشاره به گرم شدن کره زمین و تغییرات محیط زیستی بر اقلیم خوزستان اظهار کرد: این مساله نیاز به مطالعات بلند مدت دارد تا ابعاد مختلف اقلیم، تغییر اقلیم و آثار آن را ببینیم ولی به هر حال خوزستان شرایط سختی را به خاطر گرما، توفان های گرد و غبار، کاهش بارندگی و تجربه خشکسالی‌های پی در پی را دارد که این اتفاقات آسیب ها و مخاطرات بسیای را به وجود می‌آورد.

ابتکار گفت: مهمترین مساله اکنون این است که برنامه سازگاری با مشکلات محیط زیستی برای این استان داشته باشیم و منابع آبی را در عرصه سرزمین درست مدیریت کنیم.

وی با بیان اینکه دیروز بیانیه وزار در اجلاس صادر شد افزود: این بیانیه در زمینه همکاری های ۲ جانبه، چند جانبه، همکاری های فنی، مشارکت و همکاری سازمان ملل در این زمینه که همراهی خوبی نیز تاکنون داشته اند است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد: امیدوارم سازمان ملل همکاری هایش را بتواند ادامه دهد و کشورها را برای پیشبرد برنامه های مقابله با گرد و غبار در کنار هم کمک و هدایت کند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست و معاون رییس جمهوری صبح سه شنبه به همراه معاون دبیرکل سازمان ملل و نماینده مقیم سازمان ملل در ایران و برخی شرکت کنندگان در همایش بین المللی گردو غبار وارد اهواز شد.

در این سفر حدود ۳۰ نفر از مهمانان اجلاس، معصومه ابتکار را همراهی می کنند.

یک هیات هفت نفره از سازمان ملل به سرپرستی اریک سولهام معاون دبیر کل سازمان ملل متحد و گری لوئیس نمایند مقیم ملل در ایران جزو مهمانان هستند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.