مخالف لایحه انفکاک وزارتخانه‌ها نیستیم

|
0 دیدگاه

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه مخالف با لایحه انفکاک وزارتخانه‌ها نیستیم گفت: اگر قرار است چیزی تصویب شود، خوب است، تصویب شود و کار جلو برود، ولی نه اینکه اقدامات و کارهای درستی که انجام شده، زیر سؤال برود.

علی‌اکبر مهرفرد امروز در بیست و هشتمین نشست هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به لایحه دولت در مورد احیای مجدد وزارت بازرگانی گفت: به عنوان یک فرد دولتی قاعدتاً بنای مخالفت با لایحه انفکاک وزارتخانه‌ها ندارم، اما مطالبی که در حاشیه این لایحه مطرح می‌شود، جای تأمل دارد.

وی افزود: اگر قرار است چیزی تصویب شود، خوب است، تصویب شود و کار جلو برود، ولی نه اینکه اقدامات و کارهای درستی که انجام شده، زیر سؤال برود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در راستای جداسازی بخش بازرگانی از وزارتخانه های صنعت و کشاورزی برخی سیاست‌های درست وزارت کشاورزی مورد انتقاد قرار گرفته است.

 وی تصریح کرد: درباره سیاست‌های واردات شکر انتقاداتی شده است که باید گفت؛ سیاست‌هایی که وزارت جهاد کشاورزی پس از قانون انتزاع پیش گرفت، درست بود.

مهر فرد افزود: سالانه حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن نیاز به شکر در کشور وجود دارد که در سال ۹۱، ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن و در سال ۹۲، یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن شکر به کشور وارد شد که واردات انبوه این کالا به‌شدت باعث آسیب به تولید و همچنین کارخانجات قند و شکر شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: اجرای سیاست های جهاد کشاورزی بعد از قانون انتزاع  منجر شد که در سال ۹۲ تولید شکر به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن و در سال ۹۵ به یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن برسد.

وی افزود: سال گذشته در مقطعی واردات شکر کم شد که بخشی از این مشکل به وزارت جهاد کشاورزی برمی‌گردد، ولی این دلیل نمی‌شود که اصل سیاست را زیر سؤال برد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به سیاست هایاین وزارتخانه برای تولید دانه های روغنی ادامه داد: کسانی که دانه روغنی تولید داخل را خریداری می‌کنند، امکان استفاده از معافیت واردات دارند و همچنین شامل تعرفه ترجیحی شوند که این عده به این موضوع انتقاد می‌کنند و این سیاست را زیر سؤال می‌برند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: در گذشته میزان واردات گندم ۷ میلیون تن بود که اکنون به صفر رسیده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در باره گرانی هایی که مطرح  می شود باید اذعان داشت اگر شاخص انحراف معیار قیمت را در نظر بگیریم، در کل کاهش داشته، اگرچه برخی کالاها افزایش قیمت یافته است.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که ساختار (وزارت جهاد کشاورزی) عوض شود و سیاست درست ادامه یابد، مشکلی وجود ندارد، ولی اگر ساختار عوض شود و سیاست‌ها تفاوت نکند، اشکال دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.