مرکز آمار ایران: ۱ میلیون بیکار در فصل بهار شاغل شدند

|
0 دیدگاه

معاون طرح‌های آماری و آمارهای ثبتی مرکز آمار ایران گفت: در سه ماهه نخست سال ۹۶، یک میلیون نفر به جمعیت شاغلین کشور افزوده شده است.

 علی رضا زاهدیان در خصوص افزایش جمعیت شاغلین کشور در سه ماهه نخست سال تصریح کرد: این افزایش آماری به دلیل افزایش تعداد شاغلین فصلی در فصل بهار بوده است.

وی افزود: یعنی مشاغلی مانند کشاورزی، فعالیت‌های ساختمانی و … که در فصل‌های سرد سال امکان ادامه فعالیت نداشتند و خود به خود از آمار جمعیت شاغلین کشور، حذف شده بودند با شروع فصل بهار بار دیگر به این آمار اضافه می‌شوند که همین موضوع باعث افزایش تعداد جمعیت شاغل کشور طی سه ماه نخست سال شده است.

وی خاطر نشان کرد: شبهه پیش آمده از اشتباه در مقایسه رکود بالای نیروی کار در یک فصل با فصلی دیگر از سال است لذا برای داشتن یک مقایسه آماری درست باید حتما منتظر نتایج چهار فصل این آمار بود.

زاهدیان افزود: برای مثال در بهار ۹۶ نسبت به بهار ۹۵ جمعیت شاغلین کشور ۷۰۳ هزار نفر افزایش داشته است که این آمار درست و قابل استنادی به عنوان میزان افزایش جمعیت شاغل فعلی است.

وی گفت: از این ۷۰۳ هزار نفر، ۴۴ هزار نفر در بخش کشاورزی، ۱۳۹ هزار نفر در صنعت، ۹۶ هزار نفر در ساختمان و ۴۲۰ هزار نفر نیز در بخش خدمات مشغول به کار شده اند.

معاون طرح‌های آماری و آمار‌های ثبتی مرکز آمار ایران تصریح کرد: آمار‌ها نشان می‌دهند که از نیمه دوم سال ۹۳ بازار کار کشور در حال خروج از رکود بدره و همچنین نرخ مشارکت اقتصادی نیز در حال افزایش است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.