مناقصه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برای تأمین ۲۵۰ واگن

|
0 دیدگاه

معاون فنی شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی سفرهای ارزان ریلی خبر داد و با اشاره به این‌که قطار زندگی همچنان زیانده است، گفت: مناقصه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برای تامین ۲۵۰ دستگاه واگن مسافری برگزار می‌شود.

 محسن یاوری در نشست خبری قطار گردشگری شمال (تهران-سوادکوه) در پاسخ به پرسش تسنیم درباره وضعیت نوسازی و توسعه ناوگان رجا، اظهار کرد: در حال برگزاری مناقصه بین المللی تامین ۲۵۰ دستگاه واگن هستیم که در آن سازنده داخلی حتما باید یک شرکت خارجی جوینت شود.

وی با بیان این‌که هزینه خرید هر واگن حدود ۳٫۵ میلیارد تومان است، تصریح کرد:  در مجموع برای خرید این میزان واگن ۱۰۰۰ میلیارد تومان منابع مالی مورد نیاز است.

سرپرست معاونت اجرایی شرکت رجا با تاکید بر این‌که شرکت خریدار (رجا) باید ۲۵ درصد از منابع مالی خرید ۲۵۰ واگن را تامین کند در پاسخ به پرسش دیگر تسنیم درباره واردات واگن‌های دست دوم نیز گفت: شرکت حمل و نقل ریلی رجا سال گذشته و امسال واردات واگن دست دوم نداشته است.

یاوری در پاسخ به پرسش تسنیم درخصوص قطار زندگی و این‌که آیا این قطار هنوز زیانده است،‌ اظهار کرد:‌ قطار زندگی همچنان زیانده است، اما هر شرکتی باید انواع سطح خدمات را برای مسافران داشته باشد. معتقدیم به مرور زمان این قطار جا می‌افتد و هنوز ناشناخته است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون ضریب اشغال قطار زندگی نسبت به ۱۸ ماه گذشته افزایش یافته است.

خدمتلو مدیر بازاریابی و فروش رجا ضریب اشغال قطار زندگی را بالای ۷۰ درصد اعلام کرد.

سرپرست معاونت اجرایی رجا در بخش دیگری از اظهاراتش به برنامه‌ریزی این شرکت برای راه‌اندازی سفرهای ارزان اشاره کرد و گفت:‌ در این برنامه مردم می‌توانند با برنامه‌ریزی سفر از بلیت‌های ارزان‌قیمت استفاده کنند.

یاوری با بیان این‌که در حال حاضر بلیت‌های رجا با تخفیف تا ۲۵ درصدی عرضه می‌شود @safararzan1539را به عنوان کانال اطلاع‌رسانی بلیت‌های تخفیف دار شرکت حمل و نقل ریلی رجا معرفی کرد.

ورود قطار اجاره‌ای سخت است

وی در پاسخ به پرسشی در رابطه با ورود واگن‌های اجاره‌ای گفت: ورود این نوع ناوگان از خارج فوق‌العاده سخت است و با توجه به یک تجربه بد در این زمینه ترجیح می‌دهیم به سمت خرید واگن نو برویم.

راه‌اندازی قطار گردشگری

معاون فنی رجا در ابتدای این نشست با اشاره به راه‌اندازی قطار گردشگری شمال از حدود دو ماه پیش اظهار کرد: تا امروز چنین قطاری را در کشور نداشته‌ایم و برای اولین بار است که این کار انجام می‌شود. این قطار با همکاری بخش خصوصی راه‌اندازی شده که با بلیت ۱۷۰ هزار تومان هفته‌ای یکبار پنج‌شنبه‌ها در مسیر تهران تا سوادکوه سیر می‌کند.

یاوری  از راه‌اندازی قطار گردشگری ارس تا دو هفته آینده خبر داد و افزود: قطار گردشگر لرستان را با قیمت ۸۰ هزار تومان در ایام نوروز امسال داشتیم که به دلیل بازسازی خطوط ریلی این منطقه فعلا متوقف شده است.

وی همچنین با اشاره به بازسازی و بهسازی ناوگان رجا گفت: تا پایان سال حداقل ۱۵ واگن نو وارد شبکه سیر می‌شود. در این راستا سال گذشته ۳۲ واگن بازسازی سنگین شد و امسال نیز ۷ دستگاه واگن آماده شده است.

وی از برنامه‌ریزی برای نوسازی سالانه ۱۲۰ دستگاه واگن خبر داد و افزود: در ترنست‌ها (قطارهای خودکشش) مشکلات به مراتب کمتر شده و بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته تاخیرات این قطارها ۲۷۰ درصد کاهش یافته است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.