میلیاردها تومان از دولت طلب داریم

|
0 دیدگاه

معاون وزیر صنعت به چالش های پیش روی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اشاره کرد و گفت: آنقدر دست و پای ما را نبندید. امروز چیزی که اتفاق می افتد نظارت نیست. به قول یکی نمی شود هم کار کرد هم فحش خورد.

 منصور معظمی در مراسم پنجاهمین سالگرد سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به اینکه در سال های ۸۰ به بعد سازمان های دولتی به جای خصوصی سازی به شبه دولتی ها یا خصولتی ها واگذار شده اند، اظهارداشت: امروز سازمان های توسعه ای وارث بدهی شرکت های خود هستند که در این رابطه باید گشایش هایی ایجاد شود.

وی با اعلام اینکه معتقدیم کماکان در اقتصاد ایران نقش سازمان های توسعه ای با ماموریت های جدید الزامی است، افزود: ما نمی خواهیم از منابع دولتی استفاده کنیم اما باید بگویم میلیاردها تومان طلب داریم که امیدواریم به زودی پرداخت شود.

معاون وزیر صنعت به چالش های پیش روی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اشاره کرد و گفت: نخست اجازه دهید که سازمان های توسعه ای بیشتر کار کنند. آنقدر دست و پای

ما را نبندید. امروز چیزی که اتفاق می افتد نظارت نیست که باید در این رابطه اقدامات لازم صورت گیرد. به قول یکی نمی شود هم کار کرد هم فحش خورد.

معظمی اضافه کرد: از دولت و مجلس می خواهیم در ماموریت های جدید سازمان های توسعه ای که پیشنهاد کردیم همکاری لازم را داشته باشد ما دیگر به سمت ایجاد واحدها نباید برویم بلکه مدل مشارکتی را دنبال می کنیم.در این مدل سهم مدیریتی هم با شرکت های خصوصی است.

وی در ادامه گفت: از دولت و مجلس می خواهیم در ماموریت های جدید سازمان های توسعه ای که پیشنهاد کردیم همکاری لازم را داشته باشد ما دیگر به سمت ایجاد واحدها نباید برویم بلکه مدل مشارکتی را دنبال می کنیم.در این مدل سهم مدیریتی هم با شرکت های خصوصی است.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۶ نزدیک به ۱۸ طرح توسط ایدرو با ۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در حال انجام است، گفت: با تکمیل آنها ۳ هزار و ۷۱۱ شغل به صورت مستقیم و با احتساب نیروهای پیمانکاری، نزدیک به هشت هزار شغل جدید ایجاد می شود.

معظمی اضافه کرد: پس از برجام ۲۸ موافقت نامه توسط ایدرو امضا شد که هفت مورد از آن ها تبدیل به قرار داد شده است.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.