همکاری آب‌ دماوند و بنیاد کودک

|
0 دیدگاه

با پایان فصل امتحانات و شروع تعطیلات تابستانی مدارس، بیشتر خانواده‌ها دغدغه تحصیل فرزندانشان را برای مدتی فراموش می‌کنند اما بسیاری از مؤسسات مردم‌نهاد در این بازه زمانی، به دنبال تأمین منابع مالی برای سال تحصیلی جدید هستند تا با شروع دوباره فصل درس و مدرسه، دانش‌آموز بااستعدادی به دلیل مشکلات مالی از تحصیل بازنماند. چرا که این روزها در سراسر ایران کم نیستند دانش‌آموزانی که برای ادامه دادن تحصیل‌شان و در مدرسه‌ ماندن نیازمند کمک‌ها و حمایت‌های مالی مؤسسات مردم نهاد، سازمان‌ها و همراهی مردم نیکوکار هستند تا با مشارکت همه اقشار جامعه، فرصت ماندن در مدرسه و درس خواندن را از دست ندهند.

شرکت آب‌های معدنی دماوند تابستان امسال با اجرای کمپین «سهم تو از آموزش من» قدمی مؤثر در تأمین کمک هزینه تحصیلی دانش‌آموزان بااستعداد بورسیه بنیاد رفاه کودک (بنیاد کودک) بر خواهد داشت. مؤسسه خیریه رفاه کودک (بنیاد کودک) مؤسسه‌ای مردم‌‌نهاد است که از سال ۱۳۷۳ شروع به کار کرده‌است با هدف دستیابی به این آرمان که «هیچ دانش‌آموز بااستعدادی به دلیل مشکلات اقتصادی از تحصیل و تلاش بازنماند.». بنیاد کودک در حال حاضر بیش از ۲۸ نمایندگی در مناطق مختلف ایران دارد و تاکنون توانسته‌ بیش از ۱۲ هزار دانش‌آموز را تحت حمایت قرار دهد که بسیاری از این دانش‌آموزان در سطح آموزش عالی و دانشگاهی نیز به موفقیت‌هایی دست یافته‌اند.

سرور دادخواه مدیرعامل مؤسسه رفاه کودک (بنیاد کودک) در این‌ باره گفت: «بنیادکودک در حال حاضر بیش از ۹ هزار دانش‌آموز بااستعداد را در سراسر ایران حمایت می‌کند که تمامی کمک هزینه‌های تحصیلی و آموزشی مربوط به آن‌ها از طریق کمک‌های مردمی تأمین می‌شود. این موسسه با توجه به تجربه ۲۴ ساله خود توانسته است فرصتی برای سازمان‌ها و موسسه‌هایی که دغدغه مسئولیت اجتماعی، به‌ویژه در امر آموزش دارند فراهم کند. به این ترتیب این سازمان‎ها نیز می‌توانند در تأمین کمک هزینه تحصیلی دانش‌آموزان بااستعداد و نیازمند ایران سهیم شوند.»

وی در ادامه با اشاره به کمپین مشترک بنیاد کودک و شرکت آب‌های معدنی دماوند افزود: «کمپین «سهم تو از آموزش من» نیز در راستای فعالیت‌های بنیادکودک، عمل می‌کند. امیدواریم با حمایت شرکت آب‌های معدنی دماوند و مشارکت هم‌وطنان‌ مهرمندی که دغدغه ارتقا و رشد فرهنگ و آموزش دارند، بتوانیم در سال تحصیلی جدید برای حضور دوباره دانش‌آموزان بااستعداد اما نیازمند در مدارس، کمک مؤثری جمع‌آوری کنیم.»

علیرضا برجسته مدیر عامل شرکت آب‌های معدنی دماوند با اشاره به فعالیت‌های اجتماعی دماوند‌ گفت: «دماوند به‌عنوان بنیان‌گذار صنعت آب بسته‌بندی در ایران و یکی از بزرگ‌ترین تولید‌کنندگان آب بسته‌بندی در کشور، سابقه‌اى طولانى در زمينه فعاليت‌هاى اجتماعى دارد و آموزش کودکان ایرانی همواره یکی از دغدغه‌های این شرکت بوده‌ است. دماوند پیش از این نیز در آموزش کودکان ایرانی فعال بود، مانند كمپين «آى با كلاه» با همكارى يونيسف در سال ٢٠٠٧ که با هدف کمک مالی به پروژه‌های آموزش و پرورش دختران در مناطق محروم اجرا شد.»

وی همچینین با دعوت همه هموطنان در این حرکت خیرخواهانه افزود: «داشتن ایرانی سرفراز آرزوی هر ایرانی است. یکی از مهمترین عوامل برای رسیدن به این هدف، آموزش و تحصیل همه دانش‌آموزان است. از این رو شرکت «آب‌های معدنی دماوند» به‌عنوان سازمانی که همواره این دغدغه را داشته‌است بار دیگر به میدان آمده تا به بنیاد کودک برای بازگشت دوباره به مدرسه دانش‌آموزان بااستعداد و نیازمند یاری رساند. البته باید بگویم در این راه ما نیازمند مشارکت هم‌وطنان خود هستیم. همراه شدن در این راه ساده است و تنها کافی است هر فرد دیگری که مانند ما به فردای این سرزمین می‌اندیشد، با خرید هر بسته آب دماوند در کمپین حمایت از آموزش دانش‌آموزان بورسیه بنیاد کودک همراه شود.»

کمپین «سهم تو از آموزش من» در طول تابستان ۹۶ اجرا خواهد شد. علاقه‌مندان به همراهی و مشارکت در این کمپین می‌توانند با خرید بسته‌های آب یک‌و‌نیم لیتری دماوند که با بسته‌بندی خاص این کمپین روانه بازار شده‌، در کمپین حمایت از آموزش دانش‌آموزان بورسیه بنیاد کودک همراه شوند./

1 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.