وزارت نیرو برای جلوگیری از خاموشی تلاش تمام کرد؛ حالا نوبت مردم است

|
0 دیدگاه

وزیر نیرو گفت: باید گفت وزارت نیرو تمام تلاش فنی خود را کرده است؛ حالا نوبت مردم است که با مدیریت مصرف آب و برق به خصوص در ساعات پیک، نقش خود را در پایداری عرضه آب و برق کشور ایفا کنند.

«حمید چیت چیان» وزیر نیرو  اظهار داشت: در تابستان سال جاری شاهد بروز گرمای کم سابقه در سراسر کشور هستیم که موجب افزایش کم سابقه مصرف آب و برق در کشور شده است.

وی افزود: وزارت نیرو از ماهها پیش از شروع فصل گرما، در سناریوهای متعدد حتی تا بدترین شرایط را نیز پیش بینی می کند تا مردم در هیچ شرایطی دچار مشکل نشوند و اینطور نیست که گرمای کم سابقه هوا ما را غافل گیر کرده باشد؛ اما باید توجه داشته باشیم که با وجود انجام تمامی تمهیدات از پیش از شروع تابستان و در طی روزهای گذشته از این ماه، باید ببینیم که شرایط سخت افزاری ما به چه صورت است.

وزیر نیرو تصریح کرد: شبکه برق کشور در برخی نقاط به دلیل عمر بالا و شرایطی فنی که در دمای بالا با آن روبه رو می شود، ظرفیت این حجم از مصرف برق را نداشته و به همین دلیل در برخی نقاط کشور شاهد بروز خاموشی های پراکنده بوده ایم که البته این خاموشی ها با حضور به موقع نیروهای امدادی صنعت برق تا حد امکان در کمترین زمان برطرف شده اند.

وی ادامه داد: تا امروز خاموشی ناشی از کمبود تولید نداشته ایم و اگر در برخی نقاط کشور خاموشی های موردی و پراکنده رخ داده ناشی از اشکالات فنی و کمبود ظرفیت موجود نسبت به حجم مصرف بالای برق بوده است.

این عضو کابینه دولت با بیان اینکه “آمادگی کامل نیروگاهها و واحدهای تولید برق در ساعات پیک مصرف برق از دستاوردهای مهم صنعت برق کشور است”، گفت: این آمادگی کامل به راحتی بدست نیامده، حاصل روزها و ماهها تلاش بی وقفه متخصصان صنعت برق کشور است و در شرایطی محقق شده که نیروهای متخصص این صنعت به صورت شبانه روزی و در هر شرایط آب و هوایی در راه خدمت به کشور تلاش کرده اند.

وی افزود: طبق برنامه ریزی های مدونی که از سال گذشته برای پیک سال ۹۶ داشتیم عمل کردیم و باید گفت وزارت نیرو تمام تلاش فنی خود را کرده است؛ حالا نوبت مردم است که با مدیریت مصرف آب و برق به خصوص در ساعات پیک، نقش خود را در پایداری عرضه آب و برق کشور ایفا کنند.

چیت چیان خاطرنشان کرد: با صرفه جویی ۵ تا ۱۰ درصدی مردم عزیز، از پیک تابستانه مصرف آب و برق بدون بروز مشکل جدی عبور خواهیم کرد و این مهم، به راحتی قابل اجرا است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.