پول راه‌آهن ایران-عراق تامین شد

|
0 دیدگاه

معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل‌و‌نقل راه‌آهن از تامین مالی برای پروژه راه‌آهن ایران-عراق خبر داد و گفت: برای ایجاد مزیت رقابتی در بخش ریلی، سرمایه‌گذاری در حوزه حمل‌ونقل ریلی مانند سرمایه‌گذاری در مناطق محروم لازم است.

 نورالله بیرانوند اظهار کرد: اتصال شبکه ریلی ایران به عراق یکی از طرح های مهم است که به دنبال اجرای آن هستیم که ایران و عراق توافقات لازم را برای این پروژه در ساخت پل و ۳۵ کیلومتر مسیر در داخل عراق انجام داده اند.

وی بیان کرد:‌ تامین مالی برای پروژه فوق در کشور انجام شده و در حال مذاکره با عراق هستیم به طوریکه در سفر نخست وزیر عراق به ایران قرار شد شرکت های ایران مذاکرات خود را با راه آهن‌ عراق شروع کنند.

وی تصریح کرد:‌ یکی از حلقه‌های مفقوده، شبکه ریلی در استان خوزستان است و مذاکراتی را شرکت پتروشیمی مسجد سلیمان داشته که خط شوشتر به مسجد سلیمان متصل شود تا کارخانه پتروشیمی به راحتی بتواند محصولات خود را صادر کند.

معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل ونقل راه آهن گفت: برای ایجاد مزیت رقابتی در بخش ریلی، سرمایه‌گذاری در حوزه حمل‌ونقل ریلی مانند سرمایه‌گذاری در مناطق محروم لازم است.  راه‌آهن کشور بازگشت اصل و سود سرمایه‌گذاری را تضمین می کند تا نوسانات ارزی در راه‌آهن پوشش داده شود.

بیرانوند بیان کرد: امروز مهم‌ترین پروژه های مشارکت راه آهن با بخش خصوصی در خوزستان شکل گرفته است مثل پروژه سربندر به خرمشهر، که با مشارکت بخش خصوصی اجرا می‌شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.