کاهش ۱۲درصدی پرواز ایرلاین‌های ایرانی در خرداد

|
0 دیدگاه

مطابق گزارش سازمان هواپیمایی کشوری در خرداد امسال مجموعا ۵۰۵۶ پرواز توسط ۱۶ ایرلاین داخلی انجام شد؛ شش ایرلاین آسمان، آتا، کاسپین، ایران‌ایر، زاگرس و ساها تاخیرات بالای ۴۰ درصد را ثبت کردند و هواپیمایی معراج با ۱۷ درصد کمترین تاخیر پروازی را داشت.

جدیدترین گزارش سازمان هواپیمایی کشوری نشان می‌دهد که ایرلاین‌های آسمان، آتا، کاسپین، ایران‌ایر، زاگرس و ساها ۶ شرکتی هستند که در آخرین ماه بهار امسال تاخیرات پروازی آنها ۴۰ درصد به بالا بوده است. بر این اساس هواپیمایی آسمان در خردادماه امسال ۱۰۴۴ پرواز انجام داد که سهم پروازهای تاخیردار این ایرلاین ۴۶۶ پرواز معادل ۴۵ درصد بوده است.

آتاایردر ماه گذشته جای پای بزرگانی از جمله ایران‌ایر گذاشت و با ۴۸ درصد، در صدر فهرست شرکت‌های دارای پروازهای تاخیردار قرار گرفت. سهم آتا از پروازهای خرداد ماه ۵۰۹ پرواز بود که ۴۸ درصد آن یعنی ۲۴۵ پرواز با تاخیر انجام شده است.

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران که چند روزی است بحث رفتن مدیرعامل آن داغ شده، در سومین ماه سال ۴۰ درصد پرواز تاخیردار داشت. این شرکت در ادامه روند کاهشی پروازها در ماه گذشته نیز تنها ۵۶۷ درصد پرواز انجام داد که سهم پروازهای تاخیردار ۲۲۹ پرواز بود. هما در اردیبهشت ماه ۵۸۳ پرواز با سهم ۵۵ درصدی پروازهای تاخیردار را انجام داده بود.

هواپیمایی کاسپین نیز ۴۰ درصد پرواز تاخیردار داشت که در مقایسه با ماه پیش از آن (اردیبهشت) ۸ درصد کاهش یافته است.

زاگرس‌ایردر خرداد امسال ۳۷۵ پرواز با سهم ۱۶۵ پرواز تاخیردار انجام داد. به عبارت دیگر ۴۴ درصد پروازهای این شرکت تاخیردار بود که در مقایسه با اردیبهشت امسال ۵ درصد کاهش یافته است.

هواپیمایی ساها نیز در خرداد ماه ۵۴ پرواز انجام داد. این ایرلاین ۲۲ پرواز معادل ۴۱ درصد را با تاخیر انجام داده است. هواپیمایی معراج در ماه گذشته ۱۳۹ پرواز انجام داد. از این تعداد تنها ۲۴ پرواز معادل ۱۷ درصد سهم پروازهای تاخیردار بود.

در مجموع در سومین ماه بهار ۵۴۵۶ توسط ۱۶ ایرلاین داخلی از فرودگاه مهرآباد انجام شد که از این تعداد سهم پروازهای تاخیردار ۲۰۲۲ پرواز بود. در اردیبهشت امسال نیز ۱۶ ایرلاین داخلی کشور ۶۱۶۲ پرواز انجام دادند که این میزان ۳۱۳۹ پرواز معادل ۵۰٫۹ درصد با تاخیر انجام شده بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.