گمرک، تعزیرات و ناجا هنوز به سامانه جامع اموال تملیکی متصل نشده‌اند

|
0 دیدگاه

مدیرعامل سازمان اموال تملیکی، از عدم اتصال سامانه‌های گمرک، سازمان تعزیرات حکومتی و ناجا به سامانه جامع اموال تملیکی خبر داد.

 امین دلیری در جلسه هیات مدیره این سازمان که در محل مدیریت اموال تملیکی استان تهران برگزار شد با اشاره به ضرورت اتصال سامانه‌های گمرک ج.ا.ا، تعزیرات حکومتی و ناجا به سامانه جامع اموال تملیکی افزود: بر اساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان های متولی در مبارزه با قاچاق کالا می بایست به سامانه جامع اموال تملیکی متصل گردند و خاطرنشان کرد، علی رغم آمادگی این سازمان جهت اتصال دستگاه های مرتبط به سامانه جامع اموال تملیکی، ولی تا کنون این موضوع محقق نشده است.
دلیری در ادامه افزود: برای شناسایی و کنترل و نظارت دقیق تر در امر مبارزه با پدیده شوم قاچاق می بایست ارتباط سیستمی بین دستگاه های متولی برقرار گردد که در قانون نیز به آن اشاره شده است، اما با پیگیری های متعدد این سازمان تا کنون این ارتباط بر قرار نشده است.
مدیرعامل سازمان اموال تملیکی با اشاره به ساختار جدید سازمان اموال تملیکی افزود: بر اساس ساختار جدید استان هایی که فاقد نمایندگی سازمان اموال تملیکی بود توانستیم با همکاری مسئولین استانی، اقدام به ایجاد ادارات تابعه نماییم که در این راستا در استان های سمنان، قزوین، قم و لرستان ادارات تابعه ایجاد و در استان های کهکیلویه و بویر احمد، گلستان، البــــرز و ایلام نیز در حال پیگیری هستیم.
وی با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف هر چه سریعتر کالاهای در اختیار سازمان افزود: مدیران استانی بر اساس اقداماتشان در تعیین و تکلیف کالاها، مورد ارزیابی قرار می گیرند.
در پایان جلسه اعضاء هیات مدیره سازمان اموال تملیکی از انبارهای مدیریت استان تهران بازدید نمودند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.