ارائه راهکارهای رفع موانع قانون مرخصی زایمان به سازمان برنامه و بودجه

|
0 دیدگاه

معاون امور زنان رئیس جمهور از ارائه راهکارهای رفع موانع اجرایی قانون مرخصی زایمان به سازمان برنامه و بودجه و یکپارچه سازی اجرای قانون کاهش ساعت کار زنان شاغل خبر داد.

شهیندخت ملاوردی معاون امور زنان رئیس جمهور در حاشیه نشست تخصصی امنیت شغلی و امنیت سرمایه گذاری و تولید که امروز در تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر به صورت رسمی حدود ۱۲ میلیون کارگر تحت پوشش تأمین اجتماعی فعالیت می کنند که از این تعداد ۲ میلیون و ۵۰۰ نفر از این افراد را بانوان تشکیل می دهند.

وی افزود: طبق آخرین برآوردهای صورت گرفته، نرخ مشارکت بانوان بالای ۱۵ سال معادل ۱۷٫۳ درصد و همچنین سهم زنان از اشتغال ۱۴٫۹ درصد است.

معاون امور زنان رئیس جمهور با بیان اینکه “شاهد اجرای سلیقه ای قوانین و مقررات مربوط به زنان در برخی دستگاه ها هستیم”،گفت: آنچه که در این زمینه با خلاء مواجه است، اجرا و تضامین اجرایی قوانین و مقررات مصوب در حوزه بانوان است که به رغم پیگیری های انجام شده طی چهار سال گذشته همچنان در برخی موارد به نتیجه نرسیده ایم.

وی ادامه داد: از سویی دیگر باید مشوق های کارفرمایی برای تحقق امنیت سرمایه گذاری در کنار امنیت شغلی در نظر گرفته شود تا بتوان به یک امنیت شغلی پایدار دست یافت.

ملاوردی با اشاره به اجرای سلیقه ای قانون کاهش ساعت کار زنان شاغل با شرایط خاص، گفت: این قانون با اعمال سلیقه از سوی برخی دستگاه ها اجرا می شود در حالی که انتظار ما این است با یک وحدت رویه و به صورت منسجم در تمام دستگاه ها قابل اجرا باشد.

وی افزود: در همین زمینه با جمع آوری پیشنهادات برخی دستگاه ها، دستورالعملی جهت اجرای یکپارچه و منسجم قانون کاهش ساعت کار زنان شاغل با شرایط خاص تهیه و تدوین شده است.

معاون امور زنان رئیس جمهور خاطرنشان کرد: بررسی خلاء های اجرای قانون زنان شاغل دارای شرایط خاص با مشارکت سازمان امور استخدامی انجام شده و دستورالعمل آن در حال تدوین است.

وی ادامه داد: همچنین موانع اجرایی و اعتباری قانون مرخصی زایمان بانوان با همکاری تأمین اجتماعی، وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی و معاونت امور زنان ریاست جمهوری استخراج شده و راهکارهایی را در این زمینه به سازمان برنامه و بودجه ارائه دادیم و منتظر ابلاغ آن هستیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.