افت ۲.۵ درصدی درآمد مالیاتی دولت در ۲ ماهه امسال

|
0 دیدگاه

بر اساس گزارش بانک مرکزی، درآمدهای مالیاتی دولت تا اردیبهشت ماه ۱۱.۵ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲.۵درصد کاهش داشته است.

براساس گزارش بانک مرکزی، جمع درآمدهای مالیاتی دولت در دو ماه نخست سال ۱۱٫۵ هزار میلیارد تومان بوده که ۵٫۷ هزار میلیارد تومان آن از محل مالیاتهای  مستقیم و ۵٫۸ هزار میلیارد تومان نیز از محل مالیاتهای غیر مستقیم حاصل شده است.

همچنین سهم مالیات بر درآمد تا اردیبهشت ماه سال جاری  ۲ هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵٫۸ درصد رشد داشته است. مالیات اشخاص حقوقی نیز  امسال بالغ بر ۳ هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان محقق شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش ۷٫۹ درصدی روبه‌رو بوده است. براین اساس، ۸۸۰ میلیارد تومان از مالیات معوقه اشخاص حقوقی دولتی وصول شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۴ درصد رشد دارد.

در این مدت مالیات مشاغل با رقم ۲۶۰ میلیارد تومان کاهش ۳۰درصدی مواجه شده است.

کارکنان بخش عمومی بالغ بر ۹۰۰ میلیارد تومان و کارکنان بخش خصوصی۸۵۰ میلیارد تومان مالیات پرداخت کرده‌اند که به ترتیب ۱۸٫۵ و ۳۸٫۹ درصد رشد کرده است. در این مدت مالیات مشاغل با رقمی بالغ بر ۲۶۰ میلیارد تومان کاهش منفی ۳۰٫۳ درصدی را تجربه کرده است.

همچنین در بخش مالیات‌های غیرمستقیم سهم مالیات بر واردات هزار و ۱۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل خود با رشد ۴۳ درصدی روبه‌رو است.

براین اساس، ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان نیز مالیات بر کالا و خدمات وصول شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل خود ۱۱ درصد نزول کرده است.

در این بخش سهم مالیات ارزش افزوده ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بوده که با کاهش ۲۱٫۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل خود را تجربه کرده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.